Nowe BMW M4 vs Audi RS5 vs Mercedes C63 S AMG. Wygrał... najsłabszy! Jak to w ogóle możliwe? [WIDEO]

Nowe BMW M4 vs Audi RS5 vs Mercedes C63 S AMG. Wygrał... najsłabszy! Jak to w ogóle możliwe? [WIDEO]

mercedes-audi-bmw-drag-race

Podaj dalej

To pierwszy tak wielki wyścig na 1/4 mili z udziałem nowego BMW M4 Competition. Niemieckie coupé mierzy się z dwoma głównymi rywalami – Audi RS5 Coupe i Mercedesem-AMG C63 S. Wiemy, że oba są dość stare, ale prawdopodobnie w ciągu dwóch najbliższych lat nie ma co czekać na ich następcę. 

BMW vs Audi vs Mercedes

mercedes-audi-bmw-drag-race-2

BMW bawi się z tą technologią od wielu lat. Pierwsze 3-litrowe silniki z turbiną pojawiły się w okolicach 2006 roku, ale miały tylko około 300 KM. Obecne BMW M4 z 2021 może pochwalić się mocą… 510 KM! 

To stawia go na tym samym poziomie, co Mercedes C63 S z silnikiem V8, który jest jedną z najbardziej potężnych bestii w swoim segmencie. Ale tak naprawdę BMW musiało uważać na Audi RS5. M4 nie jest jeszcze dostępne w napędzie xDrive, a to konkretne Audi ma świetny napęd quattro, który zawsze był częścią formuły RS. 

mercedes-audi-bmw

Jak zapewne wiecie, Audi RS5 jest najmniej wydajnym samochodem z tej trójki. Jego 2,9-litrowy silnik V6 generuje „zaledwie” 450 KM. Ale napęd quattro daje mu ogromną przewagę ze startu zatrzymanego, pozwalając mu wystrzelić do przodu. 

Wygrało quattro

Mimo, że potężne BMW odrabia znaczą część strat, nigdy w pełni nie jest w stanie dogonić Audi. Choć w tym zestawieniu najwolniejszy, Mercedes C63 S wciąż wygląda i brzmi pięknie. To chyba ostatni z samochodów tego typu, co czyni go tylko bardziej pożądanym. 

Zupełnie inaczej wyglądała sytuacja ze startu lotnego. Tam możemy zobaczyć jak dobry jest nowy silnik w BMW. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News