PILNE: Nowa rządowa zniżka na paliwo już wkrótce przy dystrybutorach. Kierowcy będą zachwyceni ceną

PILNE: Nowa rządowa zniżka na paliwo już wkrótce przy dystrybutorach. Kierowcy będą zachwyceni ceną

benzyna diesel promocja paliwo ceny paliw

Podaj dalej

Wraz z rozpoczęciem nowego roku liczne rządowe zniżki na paliwo dobiegły końca. Mimo to, wielu rządzących wciąż próbuje ułatwić życie kierowcom. Choć paliwo w Polsce wciąż utrzymuje się na podobnym poziomie, nie wszędzie jest tak samo. 

Nowa zniżka na paliwo już wkrótce?

paliwo tankowanie paliwa mandat kara kanister przechowywanie
fot. freepik

Choć ceny, jakie kierowcy w Polsce płacą za paliwo są w ostatnich tygodniach relatywnie niskie, nie wszędzie tankujący mogą powiedzieć to samo. We Francji zarówno benzyna jak i olej napędowy podrożały od początku roku, gdzie od stycznia przestały obowiązywać rządowe zniżki. Prezydent Francji zapowiedział jednak, że wykona „mały gest” dla tankujących Diesla. 

– Spróbujemy zrobić mały dieslowy gest, zobaczycie – zadeklarował prezydent Francji podczas wtorkowych rozmów z dziennikarzami. Przypomniał jednocześnie, że istnieje już nowa pomoc dla tankujących paliwo. Kierowcy, którzy dojeżdżają do pracy swoimi samochodami, mogą bowiem pobrać jednorazowy dodatek w wysokości 100 euro. 

– Potrzebujemy, aby wszyscy, którzy ciężko pracują, byli w stanie tankować i jeździć swoimi samochodami, abyśmy mogli się rozwijać. Mam nadzieję, że dialog między resortem a zainteresowanymi firmami będzie przebiegał tak jak przed rokiem. To ważne w okresie, w którym musimy wspierać naszych rodaków. A w szczególności tych, którzy pracują – powiedział prezydent Francji. 

paliwo tankowanie paliwa mandat kara kanister przechowywanie
fot. freepik.com – pixel-shot.com

Do marca także jednorazowy dodatek

W zeszłym roku rząd Francji, podobnie jak Polska i inne kraje w Europie, obniżył ceny za paliwo o 30 centów. Ta zniżka obowiązywała do połowy listopada, kiedy zmalała do 10 centów. Ostatecznie została wygaszona po 31 grudnia, generując koszt w wysokości 8 miliardów euro. 

Ponadto, gigant paliwowy TotalEnergies oferował zniżki przez większą część roku. We wrześniu było to 20 centów, w listopadzie 10 i pod koniec grudnia 0. 

Od 1 stycznia francuski rząd wprowadził bardziej ukierunkowaną pomoc. Dodatek paliwowy w wysokości 100 euro przeznaczony dla 9 milionów Francuzów o najniższych dochodach. Wniosek kierowcy składają za pośrednictwem strony internetowej. Początkowo obowiązywał tylko do końca lutego, ale został przedłużony do końca marca.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News