Nowa aktualizacja Google Maps idealna przed wakacjami! Pomoże ci znacząco obniżyć koszty podróży

Nowa aktualizacja Google Maps idealna przed wakacjami! Pomoże ci znacząco obniżyć koszty podróży

google-maps-problem-rozwiazany

Podaj dalej

Nowa aktualizacja Google Maps pojawiła się w sam raz przed okresem wakacyjnym. Funkcja wprowadzona w nawigacji pomoże nam zaoszczędzić pieniądze nie tylko przy krótkich, ale i dłuższych podróżach samochodem. 

Google Maps z kolejną aktualizacją

mobile-with-google-maps_freepik
www.freepik.com

W obecnych czasach każda złotówka się liczy, a jeśli możemy obniżyć koszty podróży, trzeba to robić. Z pomocą przychodzi Google Maps, który wraz z nową aktualizacją pomaga zwalczyć niepokój związany z nieoczekiwanym podróżowaniem po drogich płatnych drogach. 

W ramach najnowszej aktualizacji oprogramowania platformy nawigacyjnej, Google Maps będzie zawierać opłaty za drogi. Obecnie funkcja dostępna jest na 2000 płatnych drogach w USA, Indiach, Japonii i Indonezji, jednak wkrótce wprowadzana będzie także w kolejnych krajach. 

Zgodnie z niedawnym wpisem na blogu Google, przed rozpoczęciem nawigacji będzie można zobaczyć szacowaną opłatę za przejazd do miejsca docelowego z uwzględnieniem czasu przejazdu. Google Maps pokaże także potencjalne alternatywy i dostępne rabaty, a także różnice cenowe między różnymi metodami płatności. 

Opłaty nie będą już straszyć

google maps wydalo oswiadczeniejpg
fot. freepik.com – kos-51

Wciąż będziemy mieć możliwość całkowitego ominięcia dróg płatnych – wystarczy wcisnąć opcję „Unikaj opłat” w ustawieniach aplikacji. Miło jest jednak wiedzieć, że niespodziewane koszty nie będą przeszkodą w dalszych podróżach. Dzięki temu będziemy mogli oszczędzać nie tylko na paliwie, ale także na kosztach dróg. 

To jednak nie wszystkie zmiany w najnowszej aktualizacji Google Maps. Aplikacja ma więcej szczegółów w cyfrowej mapie, w tym ikony zbliżających się świateł drogowych, znaków stopu czy ważnych budynków. Dzięki temu będziemy czuć się bardziej komfortowo nawigując w nieznanych lokalizacjach. 

Użytkownicy Google Maps na telefonach iPhone mogą korzystać też z widżetów oferujących dostęp do najważniejszych szczegółów podróży. W Apple Watch pojawiła się natomiast funkcja „Zabierz mnie do domu”, która zadziała bez konieczności wyciągania telefonu z kieszeni. Również dla tych użytkowników wkrótce Siri dostarczy głosowe wskazówki od Google’a. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News