(Nie)używane super kombi z silnikiem 6.2 V8 za cenę Skody! Ma 514 KM i minimalny przebieg [ZDJĘCIA]

(Nie)używane super kombi z silnikiem 6.2 V8 za cenę Skody! Ma 514 KM i minimalny przebieg [ZDJĘCIA]

mercedes-amg-kombi-v8

Podaj dalej

Za cenę Skody Superb z silnikiem 1.5 dostępny jest ledwo co używany super kombi z potężnym 6.2 V8 – bez turbodoładowania. Ten Mercedes to prawdziwy potwór i jeśli tęsknisz za dawnymi czasami, nie musisz tylko żyć wspomnieniami. Ten samochód jest dostępny w cenie niemal podstawowego Superba. 

Super kombi w cenie Skody

mercedes-amg-kombi-v8

Dziś możemy tylko pomarzyć o producentach pakujących do swoich samochodów potężne silniki V8. Nikt z nas nie jest fanem downsizingu, nie zapominajmy też o wymierającym segmencie kombi… Bardzo popularny rodzaj nadwozia jest wypychany z rynku przez zalewające nas crossovery, SUV-y i inne podwyższone modele. Ale kombi jest wciąż jednym z najchętniej wybieranych przez kierowców rodzajów samochodu. A co dopiero super kombi! 

Silniki V8 robiły dokładnie to, do czego zostały stworzone. Dostarczały dużą moc i choć w testach laboratoryjnych nie mogą równać się do trzycylindrowych, litrowych silników… To jednak w prawdziwym życiu wydawały się dużo lepsze. Brzmiały dużo lepiej, były łatwiejsze w obsłudze i dużo trwalsze. 

mercedes-amg-kombi-v8

Możemy oczywiście wspominać te wspaniałe czasy z łezką w oku, ale możemy też wciąż kupić jeden z takich samochodów. Ostatni taki silnik w Mercedesie mogliśmy kupić pod koniec poprzedniej dekady i wydaje się, że już nigdy nie wrócą jednostki V8 bez turbodoładowania. 

Ostatnie takie V8 bez turbo

mercedes-amg-kombi-v8

W niemieckim salonie samochodów używanych pojawił się wybitny Mercedes E63 AMG T-Modell, czyli topowy kombi Klasy E z 2008 roku. Samochód nawet nie wygląda na 13 lat, a kombi oczarowuje wyglądem i technologią. To chyba ostatnia okazja aby kupić najlepszą wersję tej klasy z silnikiem V8 bez turbodoładowania. 

Dziś samochody z oznaczeniem „63” mają pod maską silnik 4.0, a w niedalekiej przyszłości zostaną zastąpione 2-litrową hybrydą. Ta jednostka o objętości 6208 cm3 generuje moc 514 KM i przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,6 sekundy. Maksymalna prędkość przy akompaniamencie V8 wynosi 250 km/h. 

mercedes-amg-kombi-v8

Na liczniku widnieje tylko 33 200 km i ze zdjęć nie widać, aby ten przebieg miał być nieprawdziwy. Samochód był regularnie serwisowany, a przy tym stracił bardzo dużo na wartości. Kombi wystawione jest na sprzedaż za 33 890 euro czyli około 155 000 zł z możliwością odliczenia VAT. Biorąc pod uwagę, że z nowych samochodów możemy za to mieć Skodę Superb z silnikiem 1.5 TSI… To naprawdę okazja – a za kilka lat ten Mercedes będzie tylko droższy. 

mercedes-amg-kombi-v8

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News