Niepublikowane zdjęcia tajnych służb z 11 września. Tak naprawdę wyglądało po atakach!!! [GALERIA]

Niepublikowane zdjęcia tajnych służb z 11 września. Tak naprawdę wyglądało po atakach!!! [GALERIA]

11-wrzesnia-tajne-sluzby-limuzyny

Podaj dalej

Jest tylko kilka chwil w życiu człowieka, które utkwią nam w pamięci tak bardzo, że pamiętamy dokładnie co robiliśmy, gdzie siedzieliśmy, czy co jedliśmy. Czy pamiętasz co robiłeś 18 kwietnia 2007 roku? Jeśli nie brałeś wtedy ślubu, ani nie urodziło ci się dziecko, z pewnością nie. Ale z całą pewnością pamiętasz, co robiłeś 11 września 2001 roku. 

Co robiłeś 11 września 2001 roku?

11-wrzesnia-zdjecia-1

Oczywiście – jeśli już byś na świecie lub byłeś na tyle stary, aby móc postrzegać otaczający cię świat. 11 września 2001 roku to data, która na zawsze zmieniła świat, a dziś mamy 20. rocznicę tego tragicznego wydarzenia. 

Choć nie jest to zwyczajny pogląd na sprawę, takie były fakty. Ofiarą ataków padło również wiele opancerzonych limuzyn amerykańskich służb specjalnych. Większość z nas bardzo dobrze pamięta ataki z 11 września. Wszyscy byliśmy zszokowani słysząc, że samolot wleciał w drapacza chmur w Nowym Jorku. 

11-wrzesnia-zdjecia-1

Świat zaczęła dręczyć niepewność tego, co się dzieje. Mniej więcej w tym czasie inny samolot wleciał w drugiego z bliźniaków na Manhattanie, więc teoria o nieszczęśliwym wypadku zaczęła się załamywać. Reszta jest już oczywiście historią. W atakach zginęło prawie 3000 osób, dla których bliskich 11 września na zawsze pozostanie bolesnym wspomnieniem. 

Niepublikowane dotąd zdjęcia tajnych służb

11-wrzesnia-zdjecia-1

Dziś jednak chcielibyśmy wspomnieć 11 września z nieco innej perspektywy. Tajne Służby Stanów Zjednoczonych opublikowały – jak same twierdzą – niepublikowane dotąd zdjęcia. Zostały one rzekomo nabyte bezpośrednio przez pracowników tajnych służb podczas ataków lub bardzo krótko po nich. I skupiają się na samochodach, które zostały zniszczonego tego dnia. 

Tajne Służby miały w miejscu ataku oddział z kilkoma ciekawymi, często opancerzonymi samochodami zaparkowanymi w podziemnych garażach. Rzadkie zdjęcia pokazują te samochody już po upadku dwóch wieży bezpośrednio na miejscach zarezerwowanych dla służb. To, że nie wiele z nich zostało, to oczywiste. Przecież z samych budynków zostało bardzo niewiele, a co dopiero z samochodów. 

11-wrzesnia-zdjecia-1

Inne zdjęcia pokazują z kolei moment upadku jednego z drapaczy chmur oraz późniejsze wydarzenia w miejscu zamachu i jego otoczenia, w tym wizytę ówczesnego prezydenta USA Busha Jr. 

To były smutne chwile i oczywiście nikt nie zamierza opłakiwać samochodów. Niemniej jednak, 2996 zmarłych osób nie zostanie przywróconych ich bliskim. Podobnie, jak powrót do świata sprzed 11 września. Z dzisiejszego punktu widzenia to wręcz niewiarygodne, że jeszcze 20 lat temu można było wsiąść do samolotu z ulicy i po prostu odlecieć…

11-wrzesnia-zdjecia-1

11-wrzesnia-zdjecia-1

11-wrzesnia-zdjecia-1

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News