Nieoznakowana Skoda Superb vs. Lamborghini Gallardo. Co to tam siedzi pod maską?! [WIDEO]

Nieoznakowana Skoda Superb vs. Lamborghini Gallardo. Co to tam siedzi pod maską?! [WIDEO]

lamborghini-gallardo-skoda-superb

Podaj dalej

Ten pojedynek z pewnością możemy zaliczyć do wagi ciężkiej. Belgijski kierowca Lamborghini Gallardo na czeskiej autostradzie został przyłapany na jeździe ponad 200 km/h. Ale to przecież nie powinno nikogo dziwić. Natomiast ta nieoznakowana Skoda Superb… WOW! Cóż to był za silnik?!

Skoda vs Lambo

lamborghini-gallardo-skoda-superb-2

Czeska policja udostępniła poniższe wideo jako dowód ich odważnej interwencji. Kierowca Lamborghini początkowo jechał 120 km/h na ograniczeniu do 80 km/h, a Skoda oczywiście zmierzyła ten pomiar. Chwilę później, na otwartej autostradzie najpierw policjanci zmierzyli prędkość 199 km/h, potem 213 km/h. 

Na pewno nie były to niskie prędkości. Skoda Superb dysponowała jednak benzynową jednostką 3,6 V6 FSI i choć nie była nawet blisko otrzymania tempa Lamborghini, jej forma robiła ogromne wrażenie. 

Cały pomiar był jednak bardzo… dziwny. Pojawiły się pytania o odległość, z jaką nieoznakowana Skoda mierzyła Lamborghini. Na podstawie samego filmu trudno ocenić, jak blisko siebie były dwa samochody, ale media szybko okrzyknęły kierowcę Lambo „mordercą dzieci”. 

lamborghini-gallardo-skoda-superb-3

Przerwany wyścig do Rumunii

Sama jazda Lamborghini była częścią „wyścigu” The Challenge 2016, czegoś na wzór popularnego Gumballa. Grupa kilku sportowych samochodów jechała przez Czechy do Bratysławy, a dalej do Rumunii. 

Podejrzany o popełnienie przestępstwa wpłacił na miejscu kaucję w wysokości 5000 koron, a sprawa została przekazana władzom gminy Hustopece. Kierowca Lamborghini dostał też zakaz przemieszczania się po czeskich drogach przez rok! 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News