Nie uwierzysz, w jaki sposób dolewa się płynu do spryskiwaczy w Renault. To bardzo "proste" [WIDEO]

Nie uwierzysz, w jaki sposób dolewa się płynu do spryskiwaczy w Renault. To bardzo "proste" [WIDEO]

renault-plyn-do-spryskiwaczy

Podaj dalej

Renault Twingo najnowszej generacji zostało zaprezentowane już ponad 7 lat temu, ale ten patent zdecydowanie wyprzedził swoje czasy. Oczywiście żartujemy, choć właściciele tych samochodów z pewnością nie śmieją się, gdy przychodzi czas na dolanie płynu do spryskiwaczy. Albo doładowanie akumulatora. 

Renault – co wy tu narobiliście?

Renault_Twingo_2014_doliti_kapaliny_07

Poniższy film pochodzi z targów motoryzacyjnych w Genewie w 2014 roku, kiedy samochód został oficjalnie zaprezentowany. Renault Twingo miało całą najnowszą technologię i reklamowane było jako „przyjazne i proste”. No cóż…

Renault Twingo ma silnik montowany z tyłu i napęd na tylne koła. Taki układ czasami prowadzi do dziwnych sposobów pracy z niektórymi z wyżej wymienionych układów. Okazuje się jednak, że w Twingo znajdziemy wszystko na swoim miejscu, a jednak wszystko jest bardzo nie tak. 

W przypadku samochodu z silnikiem umieszczonym z tyłu i napędem na tył można oczekiwać, że nieużywany przód zapewni łatwo dostępną przestrzeń bagażową. Nie byłoby problemu, żeby zapewnić w tym miejscu kierowcy jeszcze dostęp do akumulatora i zbiornika płynu chłodzącego. 

renault-twingo

Nie zazdrościmy

Francuzi postanowili jednak, że wewnątrz samochodu jest wystarczająco miejsca i żaden bagażnik nie jest im potrzebny. Więc przynajmniej łatwo dostaniemy się do reszty? Zapomnij. Aby otworzyć maskę trzeba pociągnąć za dwa kuriozalne zawiasy, potem zsunąć maskę… Wszystko to przypomina kabaret. 

Więcej zobaczycie na załączonym wideo, ale po jego obejrzeniu naprawdę nie zazdrościmy właścicielom Renault Twingo. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News