WIDEO: Potężny wypadek na autostradzie! Rumun z pełnym impetem wbił się w sznur stojących samochodów

WIDEO: Potężny wypadek na autostradzie! Rumun z pełnym impetem wbił się w sznur stojących samochodów

autostrada-wypadek-hamulec-rumun

Podaj dalej

Co miał w głowie ten kierowca? Autostrada, sznur stojących samochodów, światła awaryjne… A on jakby nigdy nic wjeżdża z pełnym impetem, nawet nie naciskając na hamulec. Widzieliśmy już wiele przerażających filmów pokazujących totalny brak umiejętności i rozsądku. Ten jest jednym z najgorszych. 

Autostrada miejscem potężnego wypadku

Autostrada to wbrew pozorom bardzo niebezpieczne miejsce, na którym chwila nieuwagi prowadzi… No właśnie – do tego typu zdarzeń. Kamery monitorujące 142-kilometrowy odcinek autostrady M1 na Węgrzech uchwyciły bardzo poważny wypadek. 

autostrada-wypadek-hamulec-rumun

Sznur samochodów zatrzymał się z powodu remontów, jakie w tym czasie przeprowadzała na jednym z pasów autostrada M1. Większość jadących kierowców zwolniła i sygnalizowała niebezpieczną sytuację na drodze. Ta była dobrze oznakowana i naprawdę ciężko było się nie zorientować, że należy umieścić nogę na hamulcu. 

Biały SUV wjeżdżający na wewnętrzny pas zrobił to samo co inni kierowcy, ale jadące za nim czerwone kombi z rumuńską tablicą rejestracyjną myślał chyba o niebieskich migdałach. Albo oglądał coś na telefonie. Nawet nie dotknął hamulca, wjeżdżając w sznur samochodów z wielką siłą. 

Biały SUV zachował się idealnie

Kierowca białego SUV-a wykazał się nie lada refleksem. Zauważył w odpowiednim momencie nadciągającego Rumuna, zjeżdżając na wewnętrzny pas. Czerwone kombi rozbiło jednak trzy inne pojazdy. Siła uderzenia przewróciła pojazd przed nim na dach. 

Po wypadku kilka osób rzuciło się na pomoc poszkodowanym i przy ich pomocy udało się wydostać pasażerów z samochodów, których nie da się rozpoznać. Niestety, jeden z pasażerów musiał poczekać na służby bezpieczeństwa, które musiały rozciąć samochód. 

Aby uniknąć podobnych wypadków, należy bez względnie koncentrować się na drodze i ruchu podczas jazdy. Wydaje się, że autostrada to bezpieczne miejsce… W końcu jedziemy „tylko przed siebie”, ale nic bardziej mylnego.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News