Nadgorliwy kierowca BMW się "doigrał". Wściekli ludzie skakali mu po masce. Ale czy mieli powód? [WIDEO]

Nadgorliwy kierowca BMW się "doigrał". Wściekli ludzie skakali mu po masce. Ale czy mieli powód? [WIDEO]

kierowca-bmw-rowerzysci-skakanie-suv

Podaj dalej

Stereotypy bardzo często mogą być krzywdzące, ale nie można zaprzeczyć, że ten konkretny jest żywy i stwarza mnóstwo problemów. Spór między kierowcami a rowerzystami trwa od lat, o czym na własnej skórze dowiedział się ten kierowca BMW. Bez żadnego konkretnego powodu grupka rowerzystów zaczęła skakać mu po masce. 

Kierowcy vs rowerzyści starcie nr 1381

kierowca-bmw-rowerzysci-skakanie-suv-2

Wszystko wydarzyło się 29 grudnia na nowojorskim Manhattanie. W tej sytuacji nie było ani zwycięzców, ani przegranych. Policja wciąż szuka odpowiedzialnych za skakanie po BMW rowerzystów. Na dzień publikacji tego materiału, policja zatrzymała tylko jednego z nich. 

Filmy z incydentu natychmiast obiegły media społecznościowe, a po kilku dniach trafiły na pierwsze strony amerykańskich publikacji. Incydent dotyczy BMW X5 z 2019 roku. Kierowca samochodu rozmawiał z ABC News, mówiąc, że jechał powoli, kiedy zobaczył grupę rowerzystów. 

Gdy ci zbliżyli się do jego samochodu, przyhamował, aby ich przepuścić. Wtedy usłyszał łomot. Nie wiedział, skąd pochodzi, ale założył, że ktoś walnął ręką w jego samochód. 

kierowca-bmw-rowerzysci-skakanie-suv-2

BMW bez winy?

Według naocznych świadków jeden z rowerzystów faktycznie uderzył w tył SUV-a. Kolarz jechał za samochodem, a hamowanie doprowadziło do uderzenia, w skutek którego rowerzysta rozbił sobie wargę. Wtedy też wszyscy jego koledzy zatrzymali się i skierowali cały swój gniew na BMW.

Jak widać na filmach, kopali i uderzali w nieruchomy pojazd. Jeden z nich wpakował się nawet na maskę. Część z nich wykorzystało swoje rowery, aby spowodować dalsze uszkodzenia. 

Tymczasem kierowca BMW, jadący w samochodzie ze swoją mamą, zadzwonił na policję i zakładał, że najgorsze dopiero przed nim. Kierowca wykorzystał niewielką lukę w grupce rowerzystów i powoli odjechał, bojąc się o swoje życie. Zanim na miejscu pojawiła się policja, rowerzystów już nie było. 

KIEROWCO! TO NAJLEPSZY MOMENT NA ZAKUP OPON! SPRAWDŹ PROMOCJE

Jak informuje policja, rowerzyści szukali problemów już dużo wcześniej. Jeszcze zanim na ich drodze pojawiło się X5, uszkodzili po drodze taksówkę. Kiedy jej kierowca wyszedł z samochodu, aby skonfrontować się z rowerzystą, ten uderzył go swoim jednośladem, powodując drobne obrażenia. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News