Morawiecki wprowadza "ograniczenie mobilności"! Nowe obostrzenia, co z kierowcami i wyjazdami? [WYJAŚNIAMY]

Morawiecki wprowadza "ograniczenie mobilności"! Nowe obostrzenia, co z kierowcami i wyjazdami? [WYJAŚNIAMY]

Podaj dalej

Zgodnie z przewidywaniami ekspertów, Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji ogłosił wprowadzenie tzw. „ograniczonej mobilności”. Jest to pokłosiem nie tylko bardzo dużej liczby dziennych zachorowań, ale także dużego obłożenia szpitalnych łóżek. Ważne nowe zasady będą od najbliższej soboty obowiązywać także kierowców. Co musisz wiedzieć?

Najbardziej bezużyteczna aplikacja mobilna – ranking

Morawiecki wprowadza twardy lockdown

morawiecki

Choć wszyscy mieliśmy nadzieję, że uda się tego uniknąć, trzeci lockdown staje się faktem. Premier Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji podał szczegóły obostrzeń, które będą obowiązywały nas do 9 kwietnia.

Nowe, bardziej zaostrzone restrykcje pojawiły się tydzień po tym, jak rząd ogłosił m. in. zamknięcie hoteli, stoków narciarskich, czy ograniczenie działalności galerii handlowych. Te kroki nie przyniosły jednak oczekiwanych rezultatów, więc zdaniem rządu konieczne było sięgnięcie po najbardziej surowe obostrzenia.

Na chwilę obecną rząd zapowiedział, że twardy lockdown będzie trwał do 9 kwietnia włącznie. Jeśli sytuacja zacznie się poprawiać, w naszym kraju nastąpi luzowanie obostrzeń. Przed tą datą nie ma co jednak na to liczyć.

Nowe obostrzenia, także dla kierowców

Zbliżające się święta Wielkanocy to okres, w którym wielu kierowców planowało wyjazdy do swojej rodziny. Choć rząd nie wprowadza zakazu przemieszczania się, „prosi” o rozwagę w tym zakresie. Mateusz Morawiecki podczas swojej konferencji poprosił kierowców, aby ci – jeśli mogą – zostawili swój samochód w garażu. Wielu Polaków obawiało się wprowadzenia zakazu opuszczania województwa, jednak ten nie zostanie wprowadzony.

Mateusz Morawiecki: – Spędźmy święta wielkanocne w wąskim gronie, z najbliższą rodziną.

Obostrzenia obowiązujące od 27 marca:

  • sklepy meblowe i i budowlane powyżej 2000 m2 zamknięte
  • zamknięte centra i galerie handlowe
  • obiekty kultu religijnego pozostają otwarte, 1 os na 20 m2
  • salony fryzjerskie, urody i kosmetyczne – zamknięte
  • żłobki i przedszkola – zamknięte
  • obiekty sportowe – tylko dla sportu zawodowego

Nie objęte regulacjami zalecenia:

  • rekomendacja pracy zdalnej
  • święta spędź z domownikami

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News