To oficjalny rekord świata! Ten potężny Diesel przeciągnął ważącego 314 ton Airbusa A380 [WIDEO]

To oficjalny rekord świata! Ten potężny Diesel przeciągnął ważącego 314 ton Airbusa A380 [WIDEO]

diesel-samolot-rekord

Podaj dalej

Ten Diesel jest tak mocny, że znacząco przewyższa dane producenta dotyczące holowania. Wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa Porsche Cayenne S Diesel ma oficjalną wartość holowania wynoszącą około 3,5 tony, jednak nie powstrzymało to go przed pociągnięciem… 314-tonowego Airbusa. 

Mocniejszy niż w „papierach”

diesel-samolot-rekord-2

Oceny producenta dotyczące holowania są opisywane po to, aby dać kupującym wyobrażenie o tym, ile ciężaru mogą dźwignąć swoim samochodem, ciężarówką, lub SUV-em. Tutaj Diesel okazał się być bardzo pomocny.

Są obliczane na podstawie wielu różnych czynników, takich jak moc silnika, czy masa całkowita pojazdu. Ten Diesel jednak znacznie przewyższa dane podawane przez producenta. Wystarczyło tylko umieścić go w kontrolowanym środowisku i posadzić za kierownicą profesjonalistę. 

KIEROWCO! SPÓŹNIŁEŚ SIĘ Z WYMIANĄ OPON? SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY! 

Porsche może pociągnąć wartość około 3,5 tony, ale to nie przeszkodziło w holowaniu 10x cięższego Airbusa. Samolot na haku pokonał odległość 42 metrów na paryskim lotnisku Charles’a de Gaulle’a. 

diesel-samolot-rekord-3

Airbus na luzaku

Rozmiar samolotu oznaczał, że Porsche z silnikiem typu Diesel z łatwością pobił rekord Guinnessa. W kategorii najcięższego samolotu, jaki kiedykolwiek był ciągnięty przez samochód. Pobili poprzedni rekord aż o 127 ton. 

Nasze samochody mogą nieco wykraczać poza to, czego oczekują klienci – powiedział wówczas Richard Paynce, technik Porsche w swoim oświadczeniu. Co ciekawe, Porsche przyjechało z Londynu do Paryża na kołach i tak też wróciło do swojej siedziby. 

KIEROWCO! SPÓŹNIŁEŚ SIĘ Z WYMIANĄ OPON? SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY! 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News