McLaren stworzy pierwszego super SUV-a! Brytyjska marka chce zaskoczyć swoim pomysłem

McLaren stworzy pierwszego super SUV-a! Brytyjska marka chce zaskoczyć swoim pomysłem

mclaren-720s-carlex-design

Podaj dalej

Nowy szef McLaren Automotive, Michael Leiters, jest otwarty na wprowadzenie do oferty SUV-a. Brytyjska firma sprawdza obecnie, jaką formę mógłby przybrać taki model. Patrząc jednak na liczby, zdaje się, że to może być strzał w 10. 

McLaren stworzy super SUV-a

W rozmowie z portalem Autocar Leiters powiedział, że chce, aby McLaren sprzedawał nie tylko supersamochody z centralnie umieszczonym silnikiem. 

Autocar jako pierwszy ujawnił plany dotyczące SUV-a ze znaczkiem McLaren jeszcze w czerwcu. To było zanim Leiters oficjalnie dołączył do firmy. Wyszczególnił on wówczas, że nowy model może trafić na rynek w drugiej połowie tej dekady. Jego cena wyniesie około 350 000 funtów. 

McLaren rzekomo chce, aby SUV był w pełni elektryczny, a nie hybrydowy. Samochód ma otrzymać kilka wariantów mocy, z podwójnymi lub potrójnymi silnikami i napędem na cztery koła. Możemy więc spodziewać się, że samochód będzie oferował wysoki poziom osiągów. Jeśli chodzi o bezpośrednią konkurencję, mógłby nim zostać Aston Martin DBX 707. Obecnie jest on reklamowany jako najszybszy SUV na świecie. 

Śladami Porsche i Ferrari

Biorąc pod uwagę, że Leiters w trakcie swojej kariery nadzorował wprowadzenie na rynek dwóch luksusowych SUV-ów – Porsche Cayenne, a ostatnio Ferrari – można spodziewać się, że McLaren wkrótce pójdzie w ich ślady. 

Opracowałem SUV-a w Ferrari. Opracowałem SUV-a w Porsche. Uwielbiam SUV-y. Ale nie zrobimy tego po to, żeby mi się podobało. Myślę, że to bardzo ważny rynek. Cały czas rośnie. Ten segment rynku jest bardzo atrakcyjny – powiedział. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News