Kierowcy posiadający taką benzynę lub Diesel nie mogą wykupić polisy OC. To już się dzieje!

Kierowcy posiadający taką benzynę lub Diesel nie mogą wykupić polisy OC. To już się dzieje!

Kierowcy posiadający taką benzynę lub Diesel nie mogą wykupić polisy OC. To już się dzieje!

Podaj dalej

Kierowcy posiadający taką benzynę lub Diesel będą mieli duży problem, aby wykupić dla niej obowiązkowe ubezpieczenie. Ubezpieczyciele w konkretnych regionach mają już dość i odmawiają ubezpieczenia wielu pojazdów sprzedawanych przez koreańskie marki. Wszystko przez ogromną łatwość, z jaką można je… ukraść. Tak naprawdę wystarczy kabel USB, dzięki któremu złodziej może odpalić samochód w kilka sekund. 

Taka benzyna lub Diesel nie otrzyma OC

Samochody marki Hyundai i Kia z fizycznym kluczykiem zapłonu są łakomym kąskiem dla złodziei. To bardzo kosztowny problem dla policji w wielu amerykańskich miastach, takich jak Columbus, Ohio, czy Denver. Ubezpieczyciele w tych regionach mają już dość i odmawiają ubezpieczenia sprzedawanych przez dwie koreańskie marki samochodów. 

W oświadczeniu firma Progressive potwierdziła, że nie wydaje już nowych polis ubezpieczeniowych dla „niektórych” pojazdów marki Hyundai i Kia w konkretnych miastach. – Ze względu na ryzyko kradzieży, jakie stwarzają niektóre pojazdy Hyundai i Kia, w wielu przypadkach utrudnia to ubezpieczenie tych pojazdów. Dlatego w niektórych obszarach kraju dostosowaliśmy nasze kryteria akceptacji nowych klientów (bez zmian dla obecnych). Będziemy nadal monitorować ten problem i mamy nadzieję, że będziemy mogli zmienić naszą decyzję, gdy ryzyko kradzieży się zmniejszy. 

Serwisy informacyjne w St. Louis w stanie Missouri i Denver w Kolorado potwierdzają, że wielu właścicielom samochodów tych marek z silnikami benzynowymi lub typu Diesel niedawno odmówiono dostępu do ubezpieczenia. I to nawet jeśli ich pojazdy nie mają fizycznych kluczyków do stacyjki. Dwóch pracowników portalu The Drive próbowało uzyskać wycenę nowej Kia Soul i usłyszeli odmowę. 

A nawet jeśli, jest dużo drożej

hyundai-suv-diesel-crdi

Nawet jeśli któraś z firm zaakceptuje ubezpieczenie, kierowcy mogą spodziewać się znacznie wyższych stawek w wymienionych wyżej obszarach. 

Pojazdy obu koreańskich marek stanowią oszałamiający odsetek kradzieży pojazdów w USA. W Columbus, Ohio, 38% wszystkich skradzionych pojazdów to Kia lub Hyundai. W Los Angeles to 20%. Policja wydała nawet ostrzeżenie nakazujące właścicielom zainstalowanie specjalnych środków utrudniających kradzież. Jeden dealer w St. Louis oferuje nawet własny immobilizer Bluetooth do samochodów, a kilka miast w całym kraju rozważa pozwanie producentów samochodów w celu rozwiązania problemu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News