PILNE: Masz silnik typu Diesel? Na tych stacjach benzynowych absolutnie nie tankuj! [LISTA STACJI]

PILNE: Masz silnik typu Diesel? Na tych stacjach benzynowych absolutnie nie tankuj! [LISTA STACJI]

diesel-stacja-benzynowa

Podaj dalej

Kierowcy w całym kraju poszukują sposobów na jak najtańsze tankowanie – i wcale się nie dziwimy. Benzyna i Diesel w Polsce kosztują już ponad 6,50 zł/litr, co oznacza, że mamy do czynienia z najdroższym paliwem w historii. W poszukiwaniach najtańszego paliwa należy jednak być bardzo ostrożnym. 

Diesel tylko na wybranych stacjach!

paliwo benzyna diesel tankowanie
(fot) freepik

Ceny paliw w zależności od stacji benzynowej mogą różnić się nawet o kilka/kilkanaście groszy na litrze. Przy pełnym baku możemy więc odnieść już z tego realną oszczędność. Nie zawsze jednak warto tankować najtańszą benzynę lub Diesel w naszej okolicy. 

Jeśli masz silnik typu Diesel, musisz być szczególnie ostrożny. Tankując na stacjach typu krzak narażasz swój samochód na ryzyko usterki. Nowoczesne Diesle są bardzo rozwiniętymi i zaawansowanymi konstrukcjami, które potrzebują naprawdę czystego oleju napędowego. A jego odpowiednie przechowywanie i dystrybucję mogą zapewnić tylko stacje benzynowe posiadające właściwe doświadczenie i narzędzia. 

Tankując Diesel na stacjach typu krzak narażamy swój silnik na liczne awarie. Przede wszystkim możemy zapchać filtr paliwa, ale to będzie najniższy wymiar kary. Jeśli zabrudzeniu ulegną wtryskiwacze, naprawa może kosztować od kilku do kilkunastu tysięcy złotych – w zależności od samochodu i wybranego warsztatu. 

skoda-superb-kombi-diesel-v6-tdi-audi

Benzyna nieco mniej narażona

Kierowcy benzyniaków mogą być trochę bardziej spokojni o swoje samochody. W tych napędach nie ma najbardziej narażonych na awarię wtryskiwaczy, jednak mimo to nie zaleca się tankowania na „niemarkowych” i podejrzanych stacjach. 

Sądząc jednak po kolejkach, jakie w ostatnich dniach obserwujemy pod tego typu stacjami, kierowcy albo nie mają świadomości, albo ryzykują drogą naprawę tylko po to, aby zaoszczędzić przy dystrybutorze kilkanaście złotych. A to naprawdę nie jest tego warte. 

Lista bezpiecznych stacji:

Gdzie najlepiej tankować swój samochód? Bezpieczne stacje w Polsce

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News