PILNE: Masz benzynę lub Diesel z dużym przebiegiem? Możesz dostać nowe auto całkiem za darmo!

PILNE: Masz benzynę lub Diesel z dużym przebiegiem? Możesz dostać nowe auto całkiem za darmo!

bentley-continental-duzy-przebieg

Podaj dalej

To nie żart – jeśli masz benzynę lub Diesel z dużym przebiegiem, możesz dostać nowe auto całkowicie… za darmo! Choć dzisiejsze samochody są znacznie bardziej wyrafinowane niż jeszcze kilkanaście/kilkadziesiąt lat temu, obecne samochody są generalnie bardziej niezawodne. 

Nowa benzyna lub Diesel za darmo? To możliwe

honda-civic-przebieg-1

Jasne, jeśli masz nowszą benzynę lub Diesel, o wiele więcej rzeczy może pójść nie tak. Mamy więcej elektroniki, asystentów, urządzeń do pomiarów i zmniejszania emisji. Ale przy odpowiedniej konserwacji i jakości części zamiennych, nowoczesne samochody mogą przeżyć swoich właścicieli. Mimo to, jest coś pociągającego w prostocie starszych pojazdów, zanim te ewoluowały w komputery na kółkach. 

PILNE: Chaos wokół przyszłości benzyny i Diesla. Przepisy są niejasne, nawet UE nie wie co robić

Pewien mężczyzna z Missouri wie o tym najlepiej. Jim nie musi zmieniać samochodu raz na kilka lat, jak większość z nas. Facet kupił Volvo 740 GLE jako nowe z salonu, ponad 30 lat temu. W tym czasie jego ojciec i wujek zarządzali salonem Forda, a on postanowił kupić sobie Volvo. Złożył rodzinie obietnicę przejechania… miliona mil sedanem. Swój kamień milowy osiągnął w listopadzie ubiegłego roku. 

Volvo z marketingowym strzałem w 10

Przebieg
Fot. pixabay.com

Teraz jego lojalność została nagrodzona przez Volvo Cars USA. Mężczyzna otrzymał od dealera szwedzkiej firmy kluczyki do nowiutkiego sedana S60. Co ciekawe, dyrektor generalny dealera, Stephen Lynch, to ta sama osoba, która sprzedała mu 740 GLE w 1991 roku. – Jesteśmy podekscytowani, że możemy zająć się Jimem i dać mu całkiem nowy samochód. Zasłużył na to, a my nie możemy być z tego powodu bardziej szczęśliwi. 

Za swoją lojalność mężczyzna otrzymał nowe Volvo w długoterminowym planie wypożyczenia. Mężczyzna będzie mógł jeździć nowym Volvo przez dwa lata, a firma zajmie się wszystkim – od konserwacji po ubezpieczenie. To 24-miesięczny plan abonamentowy Care by Volvo all-inclusive. Choć nie jest to stały prezent, to wciąż bardzo miły i hojny gest ze strony producenta. A także bardzo skuteczne posunięcie marketingowe. 

Przebieg ma znaczenie

Jeśli nie przypominasz sobie historii Volvo 740 GLE… Samochód nigdy nie uczestniczył w wypadku, choć żona Jima zaliczyła trzy drobne stłuczki parkingowe. Oryginalny silnik został wymieniony po przejechaniu 940 tysięcy kilometrów. Po latach intensywnego użytkowania trzeba było również zainstalować kilka skrzyń biegów. 

Co ciekawe, nie jest to wcale Volvo z największym przebiegiem na świecie. Czerwone P1800 z 1966 roku przejechało 5,23 mln kilometrów. Do dziś ma rekord Guinnessa pod względem największego przebiegu dla pojazdu komercyjnego. 

PILNE: Chaos wokół przyszłości benzyny i Diesla. Przepisy są niejasne, nawet UE nie wie co robić

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News