Mandat 500 zł za wizytę na myjni samochodowej! Kierowcy nawet nie wiedzą, że mogą go za to dostać

Mandat 500 zł za wizytę na myjni samochodowej! Kierowcy nawet nie wiedzą, że mogą go za to dostać

myjnia-samochodowa-mandat-500zl

Podaj dalej

69-letnia kobieta otrzymała wysoki mandat w kwocie 500 zł za wizytę na myjni samochodowej. Jak to możliwe? Cóż – najgorsze, że taki przypadek może trafić się każdemu z nas. Kobieta utknęła w kolejce do myjni samochodowej na ponad 30 minut i to było „gwoździem do trumny”. 

Mandat na myjni samochodowej

Myjnia bezdotykowa mandat
fot. pixabay

Colleen Russell zabrała swój samochód na myjnię samochodowa zlokalizowaną przy stacji benzynowej. 69-latka miała czekać ponad 30 minut, ponieważ przed nią znajdowały się cztery samochody. Kilka dni po wizycie, kobieta otrzymała mandat opiewający na 500 zł. Powiedziała, że odwoła się do firmy Euro Car Parks, która zarządzała tamtejszym parkingiem. 

Emerytowana kobieta otrzymała mandat za parkowanie w wysokości 500 zł – po tym, jak utknęła w kolejce do myjni samochodowej. Mimo iż nigdy nie opuściła swojego pojazdu podczas wizyty. 

Kobieta chciała skorzystać z myjni w Sutton Court Service w Wielkiej Brytanii. Po jej przyjeździe okazało się jednak, że musiała czekać na swoją kolej 30 minut. Powiedziała, że właściciele parkingu mają kamery monitorujące pojazd. Mandat należy się każdemu, kto zostanie na dłużej niż 30 minut bez biletu. 

Myjnia bezdotykowa mandat
fot. pixabay

Kobieta będzie odwoływać się od kary

Technologia nie uwzględnia jednak samochodów korzystających z myjni. Tydzień po jej wizycie, kobieta otrzymała pocztą mandat w wysokości 500 zł od Euro Car Parks. 

Pani Russell, emerytowana opiekunka z Sutton powiedziała: – Jeździłam tam od 10 lat i nigdy wcześniej to się nie zdarzyło. Nie pojechałam po benzynę ani na parking. Stałam w kolejce do myjni. Przede mną stały cztery samochody, więc musiałam poczekać na swoją kolej, aby skorzystać. Chciałabym wiedzieć, czy te samochody też dostały mandat, stały w kolejce tak jak ja. Po prostu uważam, że to niesprawiedliwe, zwłaszcza, że jestem na emeryturze. 

Kobieta zapowiedziała, że odwoła się od decyzji. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News