Mandat 200 zł za jazdę na światłach dziennych. Polacy cały czas "źle z nich korzystają"

Mandat 200 zł za jazdę na światłach dziennych. Polacy cały czas "źle z nich korzystają"

swiatla-przeciwmglowe-wysoki-mandat

Podaj dalej

Mandat za jazdę na złych światłach w ostatnich dniach jest bardzo „popularny” wśród polskiej drogówki. Jeden z użytkowników Tik Toka podzielił się swoim niedawnym doświadczeniem, gdy podczas „opadów śniegu” dostał mandat 200 zł za jazdę na niewłaściwych światłach. Polacy cały czas źle z nich korzystają. 

Wysoki mandat za jazdę na światłach dziennych

swiatla-przeciwmglowe-wysoki-mandat
fot. freepik

Zima to trudny okres dla kierowców. Nie dość że na drogach często jest ślisko, szybko robi się ciemno, to jeszcze nie do końca wiemy, z jakich świateł powinniśmy korzystać. I nawet nie mówimy już o kierowcach włączających światła przeciwmgłowe wtedy, gdy nie powinni. Przepisy dotyczące świateł przeciwmgłowych znajdziecie TUTAJ. 

Mandat można dostać także za nieprawidłowe korzystanie ze świateł dziennych, co widzimy na filmie z portalu TikTok umieszczonym na dole. Kierowca został zatrzymany przez patrol drogówki i usłyszał, że za jazdę na światłach do jazdy dziennej w czasie opadów śniegu należy mu się mandat 200 zł. 

I rzeczywiście – w trakcie opadów śniegu, deszczu, czy ogólnie pojętych złych warunkach atmosferycznych, powinniśmy korzystać ze świateł mijania. To, że świeci słońce, nic nie zmienia, jeśli z nieba pada śnieg, nawet tak delikatny jak na filmie niżej. 

swiatla-przeciwmglowe-wysoki-mandat
fot. freepik

W złych warunkach tylko te światła

Warto o tym pamiętać, bo mandat 200 złotych i 2 punkty karne są łatwe do uniknięcia. Co ciekawe, na filmie widzimy także patrol policji w podobnych warunkach atmosferycznych jadący na… światłach do jazdy dziennej. 

Jeśli zatem nie chcemy płacić za naruszenie przepisów, pamiętajmy, aby w złych warunkach atmosferycznych zawsze włączać światła mijania. Nic nas to nie kosztuje, a będziemy mogli uniknąć bezsensownego mandatu. 

 

@czik_czoker Jest jak jest😂😂😂😇🤫🇵🇱👀#kraków #kop #przepisy #jazdazprawem #lamanieprzepisow #polska #mandat #dzieńdobry #pieniądze #stopcham ♬ dźwięk oryginalny – Czik__czoker

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News