Kupił nowe Audi Q4 za gruby szmalec i otrzymał niegrzeczny komunikat na desce. "Przypomina mi, że jestem Januszem"

Kupił nowe Audi Q4 za gruby szmalec i otrzymał niegrzeczny komunikat na desce. "Przypomina mi, że jestem Januszem"

Audi-Q4

Podaj dalej

Właściciel świeżutkiego Audi Q4 otrzymał dość nieoczekiwaną wiadomość w swoim systemie informacyjno-rozrywkowym. Kierowca nacisnął fizyczny przycisk na desce rozdzielczej, aby uruchomić funkcję, której nie miał w swoim samochodzie. Niby nic dziwnego, gdyby nie treść samego komunikatu. 

Nowe Audi jest niegrzeczne!

audi-q4-komunikat

Właściciel Audi Q4 E-Tron udostępnił wideo na redlicie, w którym wciska przycisk „Sync” na klimatyzacji. Wszystko po to, aby otrzymać komunikat na ekranie systemu multimedialnego o treści: „Ta funkcja nie została zakupiona”. 

Audi oferuje trójstrefową klimatyzację w wersji podstawowej, ale… tylko w USA i Wielkiej Brytanii. Natomiast ten kierowca pochodzi z Danii, a ta opcja kosztuje dodatkowe 2300 zł. Postanowił jej nie kupować, ale nie spodziewał się otrzymać wiadomości, gdy spróbuje nacisnąć przycisk. 

Dawno temu producenci po prostu umieszczali pusty przycisk, w którym funkcja była tylko w wyższych poziomach wykończenia. Prawdopodobnie taniej jest zmienić oprogramowanie, niż instalować zupełnie inne przyciski. 

audi-q4-komunikat

Stracona okazja?

Oczywiście, właściciel wiedział, że opcja nie będzie dostępna, bo to on konfigurował samochód. – Puste przyciski nie są niegrzeczne – napisał. – Ale ten komunikat przypomina mi, że jestem sknerą”. 

Istnieje wiele sposobów, w jakie Audi mogło lepiej obejść się z tą sytuacją. Wystarczyło przeredagować wiadomość, która mogłaby głosić „Ta funkcja nie jest dostępna”. Byłoby dużo łagodniej i nikt nie poczułby się tanio, prawda?

Oprócz irytacji, jest to dla Audi stracona okazja do doposażenia samochodu. Wiele nowych pojazdów otrzymuje przecież aktualizacje drogą radiową. Wystarczyłoby więc podłączyć samochód pod Wi-Fi i można by było wykupić trójstrefową klimatyzację. Ale po przeczytaniu takiej wiadomości, czy naprawdę ktoś miałby na to ochotę?

audi, Q4, SUV

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News