Kobieta tłumaczy, jak oszczędzać paliwo w... elektryku. Najlepsza rada to ta w bagażniku [WIDEO]

Kobieta tłumaczy, jak oszczędzać paliwo w... elektryku. Najlepsza rada to ta w bagażniku [WIDEO]

kobieta-tlumaczy-jak-oszczedzac-paliwo-w-elektryku

Podaj dalej

Paliwo jest najdroższe od 2014 roku – taka sytuacja ma miejsce nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Kierowcy poszukują skutecznych sposobów na oszczędzanie, a w mediach pojawia się coraz więcej „ekspertów”. Ta kobieta przez ponad 3 minuty opowiadała o tym, jak oszczędzać paliwo w… elektryku. 

Jak oszczędzać paliwo w elektryku?

Reporterka Vicky Nguyễn skorzystała z pojazdu elektrycznego tylko po to, by zademonstrować jak oszczędzać paliwo. 

Jej artykuł dotyczy sposobów na oszczędzanie pieniędzy przy dystrybutorze. Jest to oczywiście bardzo aktualny temat, biorąc pod uwagę jak drogie jest paliwo. Jedna z porad brzmiała, aby wyłączyć samochód na biegu jałowym, jeśli stoimy w miejscu przez ponad 10 sekund. Wtedy też widzimy, że kobieta siedzi w elektrycznym Fordzie Mustangu Mach-E i naciska przycisk start/stop. 

W kolejnej klatce widzimy, jak wyciąga paczki z bagażnika elektryka, doradzając widzom, aby usunęli niepotrzebne ciężary z samochodów. To rzecz jasna pozwoli zmniejszyć apetyt na paliwo, ale nie w elektryku, który go nie potrzebuje. 

Błąd czy niedopatrzenie?

Nie chcemy być zbyt surowi dla reporterki, z całą pewnością nie wiedziała, że samochód którego używa do prezentacji, jest elektryczny. Może to jej jedyny samochód? Albo jedyny, do którego miała dostęp z kamerą? Kto wie – tak czy owak, paliwo w elektryku to coś, czego za żadne skarby nie uda się nam oszczędzić. 

Dziennikarze z portalu motor1.com przypominają cytat legendarnego dziennikarza motoryzacyjnego, Davida E. Davisa. 

Moim zdaniem, codzienna prasa powinna ograniczyć swoje rozważania do odwiecznych problemów. Takich jak przebarwienia skóry, zaburzenia erekcji i pokój na świecie. Mają moje pozwolenie na dyskutowanie o biznesie samochodowym, ale kiedy zaczynają mówić o autach samych w sobie, szybko się gubią.

LINK DO FILMU

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News