Google Maps po tej aktualizacji doprowadza kierowców do szału. "Z tego %^&* nie da się korzystać!" Na co musisz uważać?

Google Maps po tej aktualizacji doprowadza kierowców do szału. "Z tego %^&* nie da się korzystać!" Na co musisz uważać?

google maps nawigacja

Podaj dalej

Google Maps to obecnie aplikacja nawigacyjna numer 1 na świecie. Niestety, nie oznacza to, że wszystko działa bez zarzutu. Użytkownicy zgłaszają kolejne błędy w najświeższej odsłonie programu. Co dokładnie nie działa?

google-maps

Google Maps doprowadza kierowców do szału

Denerwujące rzeczy to niekoniecznie błędy, a bardziej funkcje, które wymagałyby dodatkowego dopracowania. Najnowsze żale użytkowników Google Maps skierowane są na sposób zamknięcie aplikacji po zakończeniu nawigacji. 

Jak wyjaśnia kilku użytkowników forów Google, wciśnięcie przycisku „X” na ekranie nawigacyjnym Google Maps nie powoduje zamknięcia aplikacji. Naciśnięcie przycisku zatrzymuje tylko właściwą nawigację, ale aplikacja nadal działa w tle. Co więcej, niektórzy narzekają, że nawet kliknięcie przycisku „Zakończ nawigację” w centrum powiadomieć nie załatwia sprawy. 

Inni z kolei twierdzą, że mimo dotknięcia przycisku „X”, aby zatrzymać właściwą nawigację, Google Maps pojawiające się na ekranie wskazuje, że trasa jest nadal aktywna. 

Google-Maps-vs-Google-Earth-featured-1200x675

„Nie zniknie bez ponownego uruchomienia. Nie jestem pewien, czy dzieje się tak tylko podczas korzystania z Android Auto? Czasami aplikacja zawiesza się po rozpcozęciu dowolnej sesji nawigacyjnej – wyjaśnia jeden z użytkowników. 

Nie wszyscy po równo

Wygląda na to, że dzieje się tak, jakby mapy działały jednocześnie tylko na telefonie lub tylko na Android Auto. Sesja nawigacji jest nadal wyświetlana jako aktywna w centrum powiadomień na komorce. 

– Ten sam problem w przypadku korzystania z automatycznego systemu Android i rozłączania. Nawet nie ustalam celu. Z tego %^&*( nie da się korzystać. Nawet jeśli w powiadomieniu naciśniesz przycisk wyjścia, nic się nie dzieje – narzeka ktoś inny. 

google maps

Co ciekawe, nie wydaje się to być zachowanie wspólne dla wszysykich urządzeń. Przykładowo, na Samsungu Galaxy Note20 wszystko działa jak należy. A jak to wygląda u was? 

Google co prawda pracuje nad problemem, ale jeszcze go nie rozpoznał. Jak tylko dowiemy się, jak rozwiązać problem trudności zamknięcia Google Maps, damy wam znać. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News