Kierowco, masz benzynę lub Diesel? Możesz odzyskać nawet 1500 zł miesięcznie - nowy program już pozwala na ogromne ...

Kierowco, masz benzynę lub Diesel? Możesz odzyskać nawet 1500 zł miesięcznie - nowy program już pozwala na ogromne ...

Kierowco, masz benzynę lub Diesel? Możesz odzyskać nawet 1500 zł miesięcznie – nowy program już pozwala na ogromne …

Podaj dalej

Jeśli masz benzynę lub Diesel, z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, jak drogie może być utrzymanie samochodu. Koszty związane z ubezpieczeniem, tankowaniem, serwisami, czy przeglądami technicznymi mogą być naprawdę ogromne. Korzystając jednak z najnowszych programów, możemy zaoszczędzić nawet 50 zł dziennie. 

Benzyna i Diesel dużo droższe niż współdzielenie

Jeśli mieszkasz w dużym mieście z pewnością zauważasz ciągły rozkwit środków transportu. Przede wszystkim są to elektryczne hulajnogi, skutery, czy samochody należące do usług współdzielenia. Stały wzrost tego typu usług jest z korzyścią dla środowiska i kieszeni konsumentów. 

Zgodnie z tym, co podkreśla raport dotyczący mobilności współdzielenia, kierowcy którzy zostawią swoją benzynę czy Diesel pod domem, mogą oszczędzić ogromne sumy pieniędzy. Jeśli zdecydujesz się na korzystanie z własnego roweru, czy transportu publicznego w mieście, rocznie możesz oszczędzić nawet 18 000 zł – jak wyliczają włoscy eksperci. To nieco ponad 50 zł dziennie. 

To, że prywatna benzyna czy Diesel nie jest obojętną pozycją w rodzinnych budżetach, nie jest żadnym zaskoczeniem. Jak wynika z raportu włoskiego Obserwatorium Mobilności Współdzielenia, budżet z kosztów stałych związanych z utrzymaniem samochodu, pozwoliłby na odbycie 3 podróży dziennie z różnymi usługami mobilności współdzielonej. 

Rower, hulajnoga, a nawet samochód

paliwo diesel benzyna kursy walut dolar euro frank ropa naftowa
fot. freepik.com – aksakalko

Usługi obejmujące samochody, rowery, czy hulajnogi pozwalają poruszać się w różny sposób w zależności od potrzeb. Możemy nawet wyjechać poza miasto, dotrzeć na lotnisko, parkując w różnych miejscach. 

Korzyści ekonomiczne oczywiście zależą od sposobu użytkowania twojej benzyny lub samochodu z silnikiem typu Diesel. Jak wynika z danych raportu, w ostatnim roku najlepsze były wynajmy krótkoterminowe samochodów. Co więcej, średnio w zeszłym roku takie wypożyczenie trwało o 11 minut więcej niż w 2019 roku. 

To znak, że w mieście preferowane są inne środki transportu. A nawet na kilkukilometrowych przejazdach samochód prywatny powoli ustępuje miejsca współdzielonemu. Prywatna benzyna lub Diesel to przede wszystkim zakup, na który decyduje się coraz mniej ludzi. Z badań wynika, że aż 44% korzystających z usług współdzielenia w ogóle nie posiada samochodu. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News