Połowa uprawnionych wciąż nie zgłosiła się po dodatek 500 zł na paliwo. Wkrótce koniec wysyłania wniosków

Połowa uprawnionych wciąż nie zgłosiła się po dodatek 500 zł na paliwo. Wkrótce koniec wysyłania wniosków

Paliwo będzie trochę tańsze

Podaj dalej

Jednorazowy dodatek 500 zł na paliwo – kierowcy mogą się już po niego zgłaszać. Do tej pory tylko połowa uprawnionych kierowców wypełniła niezbędną dokumentację, więc rząd postanowił przedłużyć pomoc dla osób o najniższych dochodach. Łącznie uprawnionych jest 50% gospodarstw dojeżdżających do pracy własnym samochodem. 

Jednorazowy dodatek na paliwo

Paliwo będzie kosztować inaczej
fot. freepik.com – maxlupascu

W obliczu rosnących cen paliw rządy wielu państw postanowiły ulżyć kierowcom, nakładając zniżkę na paliwo. We Francji pomoc ta zakończyła się 31 grudnia 2022 roku, jednak rząd postanowił zastąpić ją dodatkiem paliwowym w wysokości 100 euro wypłacanym 10 milionom Francuzów o najniższych dochodach. To aż 50% gospodarstw domowych. Co ciekawe, połowa uprawnionych wciąż nie zapisała się po pieniądze. 

Miesiąc po wdrożeniu tego systemu tylko połowa uprawnionych Francuzów podjęła niezbędne kroki. Dlatego też Bruno Le Maire zapowiedział przedłużenie terminu na złożenie wniosku. 

Aby uzyskać pieniądze na paliwo, Francuzi muszę wypełnić tylko kilka podstawowych informacji w formularzu. Chodzi m. in. o numer identyfikacji podatkowej, numer rejestracyjny pojazdu oraz oświadczenie wskazujące, że pojazd używany jest na dojazdy do pracy. 

Paliwo tanieje
fot. freepik.com – dusanpetkovic

Pieniądze bezpośrednio na konto

O pieniądze można ubiegać się od 16 stycznia 2023 roku, a po przedłużeniu dostępne będzie do końca marca. Pieniądze zostaną wypłacone bezpośrednio na konto bankowe, które znajdzie się w oświadczeniu. Nie będzie to więc czek, który będzie można wykorzystać tylko na stacjach paliw czy ładowarkach. 

Dodatek paliwowy przysługuje osobom korzystającym z pojazdu, którego posiadanie jest konieczne, aby dojechać do miejsca pracy. Tym pojazdem może być samochód, pojazd dwukołowy lub trójkołowy, a model może być spalinowy i/lub elektryczny. Jedynym innym warunkiem będzie posiadanie rocznego dochodu podatkowego poniżej 14 700 EUR (wskazanego na ostatnim zawiadomieniu o podatku dochodowym) za rok 2021, czyli w przybliżeniu 3000 euro miesięcznie dla pary z jednym dzieckiem.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News