Kierowcy dostaną 20 tys. zł za przesiadkę z samochodu na rower. "Pieniądze dla każdego członka rodziny"

Kierowcy dostaną 20 tys. zł za przesiadkę z samochodu na rower. "Pieniądze dla każdego członka rodziny"

rower-skoda

Podaj dalej

Taki sposób rozdawania pieniędzy można śmiało nazwać ewolucją na sposób europejski. Kierowcy, którzy zdecydują się porzucić samochód na rzecz roweru, otrzymają bowiem od rządu 20 000 złotych. Wystarczy zrobić jedną rzecz. 

„Rower to jest świat!”

kierowcy chca by rowerzyści płacili ubezpieczeni
www.freepik.com/arthurhidden

Francuski rząd ma zupełnie nowy pomysł, jak pozbyć się z dróg tych okropnych samochodów. Kierowcy otrzymają niemałe pieniądze, jeśli zamienią samochód na rower. Zamiast próbować przenosić ludzi do efektywnych czasowo i bezpiecznych środków transportu, rząd zmusza ich do przesiadki na rower…

PILNE: Od 1 września koniec promocji na paliwo. Jest jednak sposób, aby przedłużyć tańsze tankowanie!

Rower jest fajny, co do tego nie mamy wątpliwości. Ale tylko jeśli korzystamy z niego jako formę aktywności fizycznej, czy miłego spędzania czasu w wolną niedzielę z kolegami czy rodziną. Jeśli mamy jednak pokonać kilkaset kilometrów, ciężko wyobrazić sobie, że rower może być lepszy od samochodu. 

Kierowcy często nie wyobrażają sobie dalszych podróży nawet pociągiem, a co dopiero rowerem… Jako środek transportu rower ma sens tylko w bardzo ograniczonym zakresie. 

rower wyposażenie obowiązkowe mandat policja dzwonek hamulce światła
fot. pixabay

Benzyna i Diesel gorsze niż dwa kółka

Samochody mogą bezpiecznie i wygodnie przewieźć każdego i wszystko. Nawet na dystansie kilkuset kilometrów w ciągu kilku godzin. Praktycznie o każdej porze dnia i roku, bez żadnych ograniczeń. Ale w ostatnich latach, zwłaszcza jeśli mówimy o motoryzacji, Europa lubi sama sobie kłaść kłody pod nogi. 

Nacisk na elektromobilność to jedno, ale we Francji idą jeszcze dalej. Le Plan Velo stara się wspierać rowery jako środek transportu. W tej chwili za jego pomocą kierowcy otrzymają 4000 euro (20 000 zł) na wymianę samochodu na rower. 

Pieniądze są dostępne dla każdego członka rodziny, który dokona takiej przemiany. To dość fascynujące, bo przecież za takie pieniądze można kupić już naprawdę wyczynowy rower. Z publikowanych do tej pory informacji nie wynika jasno, co trzeba zrobić, aby dostać te pieniądze. Czy wystarczy sprzedać samochód? A może trzeba go zezłomować? 

PILNE: Od 1 września koniec promocji na paliwo. Jest jednak sposób, aby przedłużyć tańsze tankowanie!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News