Kierowcy będą musieli ściągać buty przed wejściem do samochodu. Konsekwencje gorsze niż mandat!

Kierowcy będą musieli ściągać buty przed wejściem do samochodu. Konsekwencje gorsze niż mandat!

mandat os strażników granicznych

Podaj dalej

Mandat można dostać za różne dziwne rzeczy, o których kierowcy często zapominają. Policjant może wlepić nam karę za bałagan w samochodzie, albo za otwieranie drzwi złą ręką. Kierowcy Nissana Rogue mają jednak większy problem na głowie. Ich samochód może zapalić się, jeśli wejdą do niego z odrobiną śniegu na butach! 

Mandat przy tym to pikuś

buty-w-aucie-mandat

Nissan wzywa na akcję serwisową SUV-y wyprodukowane w latach 2014-2016 z powodu problemu, który może doprowadzić do pożaru i innych usterek. Mandat przy tym wydaje się być niczym, prawda? Problem dotyczy tylko modelu Rogue na rynek amerykański, ale problem jest duży. Chodzi bowiem o prawie 700 000 samochodów. 

Błąd wynika z łącznika, który może ulec korozji wewnątrz kabiny. Zgodnie z dokumentami NHTSA, jeśli woda i sól gromadzą się w przestrzeni na nogi po stronie kierowcy… Mogą przeciągnąć taśmę pasa bocznego deski rozdzielczej i dostać się do złącza. 

Jeśli tak się stanie, prąd może przypadkowo przepływać między zaciskami złącza, co może potencjalnie spowodować awarię elektrycznie regulowanego fotela kierowcy lub szyby. To z kolei doprowadzi do zapalenia się kontrolki, rozładowania akumulatora, a w najgorszym przypadku – pożaru. 

 

buty-w-aucie-mandatNissan sprawdza problem

Agencja ds. bezpieczeństwa ostrzega, że jeśli kierowcy zauważą którykolwiek z powyższych problemów, lub poczują zapach spalenizny albo zobaczą dym, może to świadczyć o tym, że ich samochód jest dotknięty właśnie tym problemem. 

Nissan obecnie bada problem i przedstawi rozwiązanie, gdy tylko je znajdzie. Wszystko wskazuje na to, że poprawka będzie dostępna wiosną 2022 roku. Producent wyślę powiadomienia dotyczące zwrotu kosztów wszystkim właścicielom, którzy musieli zapłacić za naprawę z własnej kieszeni, aby rozwiązać ten problem bez wycofywania auta na akcję serwisową. 

W międzyczasie Nissan powiadomi właścicieli o zagrożeniu bezpieczeństwa listem. Ma on zostać wysłany 2 marca 2022 roku. Drugie powiadomienie zostanie wysłane, gdy rozwiązanie stanie się dostępne. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News