Kierowco, sprawdź swoje wycieraczki! Możesz dostać mandat w wysokości nawet 200 zł

Kierowco, sprawdź swoje wycieraczki! Możesz dostać mandat w wysokości nawet 200 zł

wycieraczki-mandat-1

Podaj dalej

Kierowcy, którzy nie sprawdzą swoich wycieraczek, mogą otrzymać mandat w wysokości nawet 200 zł. Często zapominamy o tym elemencie, jednak w nadchodzących dniach może być on bardzo ważny. Jeśli nie zrobiłeś tego po zimie, to ostatni dzwonek, aby sprawdzić swoje wycieraczki. 

Wysoki mandat za wycieraczki

Wycieraczki
Fot. pixabay.com

Niezbędny element samochodu jest szczególnie ważny w trakcie deszczowych dni, choć często jest pomijany przez kierowców. Organizacje motoryzacyjne ostrzegają, aby kierowcy sprawdzali swoje wycieraczki. Za jazdę z brudną przednią szybą kierowcy mogą bowiem otrzymać wysoki mandat. 

Nieuszkodzona, przezroczysta przednia szyba jest niezbędna do bezpiecznej jazdy. Firma leasingowa Vanarama ostrzega, że działające wycieraczki są niezbędne, aby kierowcy mogli wyraźnie widzieć drogę przed nimi. Wydaje się oczywiste, prawda? Jednak większość kierowców zapomina sprawdzić swoje wycieraczki po zimie. 

W taryfikatorze mandatów na rok 2022 możemy wyraźnie przeczytać, co grozi nam za taką jazdę: „Używanie pojazdu w sposób zagrażający bezpieczeństwu osoby znajdującej się w pojeździe lub poza nim – 200 zł

To ważne dla twojego bezpieczeństwa

wycieraczki-mandat-1
fot. freepik

Wycieraczki muszą być w dobrym stanie, jeśli kierowcy chcą uniknąć ewentualnej grzywny. Jeśli pióra wycieraczek są rozdzielone lub stępione, może to uniemożliwić prawidłowe oczyszczenie przedniej szyby lub pozostawienie rozpraszających smug. 

Jeśli wycieraczki nie będą działać skutecznie, możesz otrzymać mandat w wysokości do 200 zł. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News