Kierowco, masz samochód benzynowy lub typu Diesel? Czekają cię ograniczenia w poruszaniu się

Kierowco, masz samochód benzynowy lub typu Diesel? Czekają cię ograniczenia w poruszaniu się

Podaj dalej

To wcale nie zakaz silników typu Diesel, czy benzynowych, będzie dla kierowców największym utrapieniem. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze zanim dojdzie do wprowadzenia zakazu w Polsce, wiele miast może zakazać wjazdu do centrów miast dla tych kierowców. W końcu i my będziemy musieli dopasować się do unijnych norm emisji spalin. 

Utrudnienia dla kierowców. Kiedy?

diesel tankowanie paliwo

To już się dzieje. Niemiecki sąd orzekł, że miasta mogą samodzielnie zakazywać wjazdu starszym samochodom benzynowym i typu Diesel. Jako pierwsze takie ograniczenia wprowadzą Stuttgart i Dusseldeorf. Wszystko ma na celu oczywiście zmniejszenie zanieczyszczeń. 

Orzeczenie Federalnego Sądu Administracyjnego w Lipsku otworzyło drogę dla innych niemieckich miast. Chodzi o wprowadzenie zakazu korzystania z silników typu Diesel i benzynowych w określonych strefach. 

KIEROWCO! JUŻ WKRÓTCE CZEKA NAS WYMIANA OPON. SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY! 

BBC z kolei zwraca uwagę, że około 70 niemieckich miast przekroczyło w 2018 roku limitu tlenków azotu ustalone przez Unię Europejską. – Jest teraz prawdopodobne, że niemiecki rząd będzie spieszył się z wprowadzeniem jakieś polityki, aby zapewnić poziom spójności w całym kraju. 

diesel kupno sprzedaz

W Polsce jednak w tym temacie ani widu, ani słychu. Była co prawda próba wprowadzenia stref czystego transportu, jednak zakończyła się ona wielkim fiaskiem. W końcu i do nas ten temat przyjdzie, a gdy rządzący się obudzą, będą musieli podjąć radykalne kroki. Zamknięcie miast dla użytkowników samochodów benzynowych i typu Diesel wydaje się być pierwszą bronią. 

Czym jest stary Diesel?

Chodzi o samochody wyprodukowane przed 2009 rokiem. Portal Car and Driver zauważył, że w następnych latach i wraz z wprowadzaniem kolejnych norm emisji spalin granica ta może przesunąć się do 2014 roku. 

Gdyby tak się stało, w Niemczech aż 15 milionów pojazdów z silnikiem typu Diesel nie wjedzie do centrów miast. To około 1/3 pojazdów poruszających się po drogach naszego zachodniego sąsiada. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News