PILNE: Masz benzynę lub Diesel? Dzisiaj lepiej zostaw swój samochód na parkingu!

PILNE: Masz benzynę lub Diesel? Dzisiaj lepiej zostaw swój samochód na parkingu!

Podaj dalej

Masz samochód benzynowy lub z silnikiem typu Diesel? Dziś lepiej zostaw go w spokoju – to bardzo ważne nie tylko dla naszego kraju, ale i dla całego świata. Nie od dziś wiadomo, że silniki spalinowe nie są największym przyjacielem środowiska, więc kiedy jak nie dziś… 

Elon Musk z własną kryptowalutą? Na rynku pojawiła się właśnie Elongate

Benzyna i Diesel stop!

2015-volkswagen-golf-diesel

22 kwietnia co roku wypada Dzień Ziemi. Po raz pierwszy obchodziliśmy go w 1990 roku, gdy święto stało się globalne, mobilizując ponad 200 milionów osób w 141 krajach na całym świecie do podjęcia tematu środowiska. 

Benzyna i Diesel, jakkolwiek czyste by nie były, i tak szkodzą środowisku. Dlatego też obchodząc święto Ziemi warto zostawić samochód w spokoju i zmniejszyć swój ślad węglowy. Co prawda pogoda za oknem nie zachęca do rowerowych wycieczek, ale zawsze możemy zdecydować się przykładowo na transport publiczny. 

Ponadto, wiele firm takich jak Uber czy Lime oferują specjalne zniżki z okazji Dnia Ziemi. Dzięki temu będziemy mogli podróżować z ich pomocą taniej, redukując swój ślad węglowy. Nie wspominając już o cenach benzyny czy paliwa typu Diesel… 

Dzień Ziemi jest ważnym świętem

Dzień Ziemi jest dziś uznawany powszechnie za największe świeckie święto na świecie. Każdego roku ponad miliard ludzi wyznacza ten dzień jako dzień działań mających na celu zmianę ludzkich zachować i wprowadzenie zmian w polityce. 

Może więc jest to najlepszy dzień aby sprawdzić, jak będzie wyglądać nasze życie bez silników benzynowych i typu Diesel? Bo czy tego chcemy, czy nie, taka właśnie czeka nas przyszłość. 

Nawet jeśli nie macie możliwości zostawienia swojego samochodu na parkingu, pamiętajcie o naszej planecie i nie bagatelizujcie problemu związanego z emisjami szkodliwych gazów. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News