Kierowco! Będziesz jeździł swoją benzyną lub Dieslem przez święta? Na to musisz uważać. Kara jest ogromna!

Kierowco! Będziesz jeździł swoją benzyną lub Dieslem przez święta? Na to musisz uważać. Kara jest ogromna!

jak sprawdzić punkty karne

Podaj dalej

Święta Bożego Narodzenia to szczególny okres w roku, podczas którego szczególnie muszą uważać kierowcy. Jeśli nie musisz, lepiej zostaw swój Diesel lub benzynę na parkingu pod domem. Co jednak, jeśli będziesz wybierał się w podróż? Na co trzeba poświęcić szczególną uwagę? 

Wigilia i dwa dni Świąt Bożego Narodzenia, choć w tym roku będą inne niż wszystkie, to czas spotkań z rodziną i najbliższymi. Niestety, w wyniku pandemii koronawirusa mnóstwo kierowców czuje się bezkarnie i ochoczo wsiada za kierownicę pod wpływem alkoholu. To dzieje się już teraz, a co dopiero w czasie świąt? 

Rzadsze kontrole policyjne i nieco mniejszy ruch na drogach wydają się być „przyzwoleniem” na wsiadanie za kółko po dwóch głębszych. To naganne zachowanie, które nigdy nie powinno mieć miejsca. Niestety… Nie żyjemy w idealnym świecie, a Polacy chętnie wykorzystują zaistaniała sytuację do tego, by jeździć po pijaku. 

Jedziesz w święta? Uważaj na siebie! 

mandat policjant

Skoro już dziś słyszymy o ogromnej liczbie pijanych kierowców na drogach, w czasie Świąt będzie tylko gorzej. Choć oczywiście mamy nadzieję na to, że wszyscy posiadacze prawa jazdy zachowają się odpowiedzialnie, musimy być przygotowani na najgorsze. 

Dlatego też wyjeżdżając w święta na drogę zachowajmy podwójną ostrożność. Pijani kierowcy są nieprzewidywalni i mogą doprowadzić do katastrofy. W zeszłym roku przez 3 dni świąt na polskich drogach doszło do 285 wypadków, w których zginęły 34 osoby. Zróbmy wszystko co w naszej mocy, aby w tej statystyce widniało 0. 

Co robić, gdy widzimy pijanego kierowcę?

Przede wszystkim zachować czujność i ostrożność. Nie wchodźmy w żadną interakcję z takim kierowcą, bowiem nigdy nie wiemy co „przyjdzie mu do głowy”. Telefon na policję powinien być tutaj obowiązkiem. 

SPÓŹNIŁEŚ SIĘ Z WYMIANĄ OPON? MEGA PROMOCJE NA ŚWIĘTA!

Alco Blow

Również gdy znajdziemy się w sytuacji, gdzie ktoś z naszej rodziny, czy znajomych, będzie chciał wsiąść za kółko po paru głębszych, nie pozwólmy na to! Takiemu kierowcy należy natychmiast zabrać kluczyki z samochodu i odesłać go na taksówkę. 

Pijani kierowcy świąteczną plagą

W zeszłym roku, gdy o pandemii koronawirusa nie słyszał jeszcze nikt z nas, policja zatrzymała 797 nietrzeźwych kierowców. W 2018 r. w ciągu analogicznych sześciu dni doszło do 457 wypadków, w których zginęło 46 osób, a 559 zostało rannych. Policjanci zatrzymali także 1275 kierowców prowadzących pod wpływem alkoholu.

Liczby z 2018 i 2019 roku pokazują wyraźną zależność pijanych kierowców do wypadków i śmierci na drogach. Wypełnijmy nasz obowiązek i powstrzymajmy w te święta pijanych kierowców.

SPÓŹNIŁEŚ SIĘ Z WYMIANĄ OPON? MEGA PROMOCJE NA ŚWIĘTA!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News