Kierowca Audi RS6 zjechał na "szybkie siku". Utopił samochód warty 700 tys. złotych [WIDEO]

Kierowca Audi RS6 zjechał na "szybkie siku". Utopił samochód warty 700 tys. złotych [WIDEO]

audi-rs6-kombi-szybkie-siku

Podaj dalej

„Chciałem tylko się wysikać” – mówił po całym zdarzeniu zrozpaczony kierowca Audi RS6. 37-latek zjechał na pobocze na krótką przerwę na siku, a ostatecznie jego samochód zjechał do rzeki. Samochód warty około 700 000 złotych został (najprawdopodobniej) bezpowrotnie zatopiony. 

Kierowca uratowany, a Audi?

audi-rs6-elektryczne

Potrzeba, to potrzeba, prawda? Każdy z nas był w tej sytuacji w dłuższej podróży. Zazwyczaj jednak najlepszym pomysłem jest wizyta na stacji benzynowej, aby tam załatwić co trzeba. Ten kierowca Audi RS6 chciał zrobić to jednak nieco bardziej „na dziko”. Skończyło się na tym, że utopił swój luksusowy samochód. 

Do całego zdarzenia doszło w niedzielny wieczór około godziny 21:15. Niemiecki kierowca Audi RS6 Avant tak bardzo potrzebował „pójść za potrzebą”, że musiał zjechać z drogi. Zaparkował swoje cenne Audi na poboczu i wyszedł z samochodu. 

Gdy było już po wszystkim, wrócił do samochodu i wrzucił bieg. Niestety, auto stało na górce i od razu wjechało prosto do rzeki Neckar w pobliżu Gundelsheim, jak podaje policja w Badenii-Wirtembergii. 

audi-rs6-elektryczne

Najszybsze kombi na świecie poszło na dno

Audi znalazło się w lodowatej wodzie i zaczęło tonąć. Kierowca miał wystarczająco dużo przytomności umysłu, aby otworzyć szyberdach i wyczołgać się, a następnie dopłynąć do brzegu. Mężczyzna był zmarznięty, ale szybko zaopiekowały się nim służby bezpieczeństwa. Zdecydowanie gorzej skończyło jego Audi. 

Policja i straż pożarna zostały wezwane na miejsce zdarzenia, aby spróbować uratować samochód. Ten jednak szybko zniknął w głębinach rzeki. Straż szukała samochodu łodzią ratunkową i dronem, ale bezskutecznie. Po dalszych poszukiwaniach służby uważały, że zlokalizowały samochód, który powinno udać się wyciągnąć dzisiaj. 

Audi RS6 Avant to jeden z najszybszych kombi na świecie. Pod jego maską pracuje silnik V8 o mocy 600 KM. Auto rozpędza się do 300 km/h, a pierwszą setkę osiąga w około 3,6 sekundy. Jego cena, w zależności od poziomu wyposażenia, zaczyna się od ok. 700 000 zł. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News