Kiedy najlepiej zatankować Diesel? Większość kierowców nie ma o tym zielonego pojęcia!

Kiedy najlepiej zatankować Diesel? Większość kierowców nie ma o tym zielonego pojęcia!

Podaj dalej

Ceny benzyny i paliwa typu Diesel cały czas się wahają, a kierowcy próbują zaoszczędzić parę groszy na każdym tankowaniu. Wszak nikt nie lubi przepłacać na stacji paliw. Większość zmotoryzowanych nie wie jednak, jak operować swoim paliwem i kiedy najlepiej zatankować samochód. Kiedy więc i jak należy tankować benzynę i paliwo typu Diesel?

diesel deska rozdzielcza

Tankuj paliwo do pełna

Większość kierowców boi się tej czynności jak ognia, ale tak naprawdę w skali miesiąca, czy roku pozwoli ona nam zaoszczędzić kilka ładnych złotych. Nikt z nas nie chce zostawiać 250, czy 300 złotych za jednym zamachem na stacji paliw. 

Jednakże, jeśli będziemy tankować benzynę i Diesel to za 30 zł, to za 50 zł, będziemy musieli ciągle zajeżdżać na stację. To z kolei sprawi, że proces będzie mniej wydajny i droższy. A do tego stracimy masę czasu! Przegryź gorzką pigułkę i zatankuj swój samochód do pełna. 

Chłodne temperatury sprzyjają 

Jak większość substancji, paliwo kurczy się, gdy na zewnątrz robi się zimno. Oznacza to, że gdy napełnisz je rano, lub w nocy, gdy jest jeszcze chłodno, dostaniesz nieco więcej za te same pieniądze. 

Nie czekaj na rezerwę

Tankowanie do pełna jest dobre, ale czekanie na rezerwę już nie. Jeśli będziesz jeździł na oparach, twoja pompa paliwa będzie stale obciążona. Zacznie wysysać wszystkie zanieczyszczenia i wodę z dna zbiornika. 

To z kolei może doprowadzić do zatkania filtra i konieczności wymiany całego zespołu pompy paliwa. Idealny moment, w którym należy wypełnić zbiornik to 1/4 jego pojemności. Pozwoli to jednocześnie na zrobienie sporej liczby kilometrów i nie obciąży pompy. 

Kupuj benzynę i Diesel na czas

Zarówno bezołowiowa, jak i olej napędowy, są paliwami sezonowymi. Oznacza to, że nie chcemy korzystać z letniej mieszanki w środku zimy – i odwrotnie. Letnie paliwo ma niższe ciśnienie, a twój samochód na takiej mieszance może po prostu w styczniu nie odpalić. 

diesel benzyna paliwo

Z drugiej strony… Jeśli ostatni raz tankowałeś w lipcu, a mamy styczeń, to chyba nie robisz zbyt dużo kilometrów i nie martwisz się tak bardzo cenami benzyny? Jeśli faktycznie tak jest, koniecznie sprawdź jak zadbać o swój samochód, który „zalega” na parkingu. 

KIEROWCO! TO NAJLEPSZY MOMENT NA ZAKUP OPON! SPRAWDŹ PROMOCJE

Zatankuj przed końcem świata 

Tę poradę potraktujcie bardziej jako teorię spiskową, chociaż… Gdy zjawi się klęska żywiołowa, taka jak inwazja zombie, dobrze jest mieć w zapasie nieco paliwa. Jeśli więc jesteś w stanie przewidzieć takie rzeczy, zatankuj odpowiednio wcześnie. Pozwoli ci to nie tylko zaoszczędzić trochę kasy, ale też przetrwać w najczarniejszych scenariuszach.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News