Kiedy najlepiej zatankować benzynę lub Diesel? Większość kierowców nie ma o tym pojęcia. Nie rób tego!

Kiedy najlepiej zatankować benzynę lub Diesel? Większość kierowców nie ma o tym pojęcia. Nie rób tego!

diesel-spalanie-oszczedne-wskazowka

Podaj dalej

Zbiorniki w naszych samochodach są wystarczające na przejechanie spokojnie 500-600 kilometrów, a nawet więcej. Kierowcy popełniają jednak częsty błąd, jeżdżąc na jednym baku aż do samego końca. Twoja benzyna lub Diesel bardzo tego nie lubią! 

Benzyna i Diesel – tankuj wcześniej

paliwo-przyszlosci-rewolucja-na-stacjach

Kierowcy dzielą się na dwie kategorie – tych, którzy czytają instrukcję obsługi producenta i tych, którzy tego nie robią. Ci znajdujący się w pierwszej grupie są w zdecydowanej mniejszości, ale przynajmniej nie będą popełniać tego częstego błędu. Nie tankuj benzyny lub paliwa typu Diesel na ostatnią chwilę! 

Wszyscy najwięksi producenci zalecają, aby tankować benzynę lub Diesel, gdy wskazówka poziomu paliwa wskaże około 1/4 pojemności baku. Dlaczego tak wcześnie? 

Gdy w baku mamy coraz mniej paliwa zwiększa się ryzyko pojawienia się brudu i osadów, których nie chcemy. Ponadto, jeśli zabraknie nam paliwa, możemy doprowadzić do uszkodzenia pompy paliwowej, której naprawa będzie bardzo kosztowna. 

Dbając więc o nasz silnik benzynowy lub typu Diesel powinniśmy tankować dużo wcześniej, niż zazwyczaj. 1/4 pojemności baku to optymalny moment na tankowanie, choć znajdą się też kierowcy, którzy robią to zdecydowanie wcześniej. 

Czy tankowanie przy połowie baku ma sens?

Część kierowców tankuje jeszcze wcześniej, niż zalecają to producenci. Mają jednak na to bardzo racjonalne powody – wśród nich znajdziemy na przykład brak zaufania do wskazówki poziomu paliwa, albo częste podróże z dzieckiem. 

Mając z tyłu 2- czy 3-latka nie chcielibyśmy chyba, żeby zabrakło nam benzyny na środku autostrady, prawda? 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News