Każdy kierowca choć raz znalazł się w tej kłopotliwej sytuacji. Ta aplikacja rozwiąże problem raz na zawsze!

Każdy kierowca choć raz znalazł się w tej kłopotliwej sytuacji. Ta aplikacja rozwiąże problem raz na zawsze!

facebook meta problemy wyniki liczba użytkowników przychody

Podaj dalej

Każdy kierowca choć raz znalazł się w tej kłopotliwej, wstydliwej sytuacji. Pamiętasz ten moment, gdy nie mogłeś znaleźć swojego samochodu na parkingu pod supermarketem? I choć rok 2020 jak dotąd był rokiem bardzo szalonym, gdzie nie jeździmy tak dużo, jak jeszcze kilka miesięcy temu, problem pojawi się znów. Ta aplikacja rozwiąże go raz na zawsze! 

Kierowcy już nigdy nie zgubią swojego samochodu

Znalezienie samochodu na ogromnym parkingu często jest sporym wyzwaniem. Cała ta walka może wkrótce odejść w niepamięć, jeśli najnowszy wynalazek Apple wejdzie do etapu masowej produkcji. 

Patent opisujący technologię nazwaną „metodą lokalizowania pojazdu” szczegółowo opisuje innowację Apple. Ma ona pomóc kierowcom zlokalizować ich samochody, a następnie pokazać instrukcje krok po kroku, jak je znaleźć. 

Innymi słowy, to bardziej aplikacja nawigacyjna, dzięki której kierowca już nigdy nie będzie miał problemu ze znalezieniem samochodu. Wielu z nas nauczyło się na własnej skórze, że to naprawdę może się przydać. 

Przydatna aplikacja od Apple

System Apple opiera się na bezprzewodowym połączeniu między iPhone a kontrolerem nawigacyjnym zainstalowanym w samochodzie. Teoretycznie całość mogłaby być zasilana przez centralny serwer, który odbiera dane z samochodu. Następnie przesyła je do smartfona. Dzięki temu będziesz mógł korzystać z technologii nawet znajdując się daleko od pojazdu. 

Z drugiej strony, system może wykorzystywać również system Bluetooth. Oznacza to, że gdy będziesz już blisko samochodu, wskazówki będą jeszcze bardziej dokładne. Bluetooth zazwyczaj działa do około 25 metrów, jeśli tylko żadne ściany ani budynki nie blokują sygnału. Takie połączenie pozwoli samochodowi i smartfonowi na bezpośrednią komunikację w celu uzyskania danych lokalizacji. 

kierowca-aplikacja-apple-parking

Streszczenie patentu pozwala bliżej przyjrzeć się temu, jak ta technologia ma działać: – Przenośny smartfon może służyć do zlokalizowania pojazdu na parkingu. W szczególności może komunikować się z systemem parkingowym, który zarządza strukturą parkingową lub pojazdem w celu zlokalizowania pojazdu. Komunikacja między przenośnym urządzeniem, systemem parkingowe, a pojazdem może opierać się na jednym lub kilku połączeniach bezprzewodowych. 

Tak jak w przypadku każdego innego patentu, taki dokument nie jest żadnym potwierdzeniem, że technologia jest gotowa do masowej produkcji. Cieszymy się jednak, że coraz więcej firm bada te pomysły, które ułatwią nam życie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News