Ta Toyota jest nie do zajechania. Pierwszy właściciel zrobił nią... 2,4 miliona km! Wymienił tylko kilka rzeczy [WIDEO]

Ta Toyota jest nie do zajechania. Pierwszy właściciel zrobił nią... 2,4 miliona km! Wymienił tylko kilka rzeczy [WIDEO]

toyota-przebieg-pickup

Podaj dalej

Toyota ma reputację producenta niezawodnych samochodów, ale ten dumny właściciel modelu Tacoma, przekroczył najśmielsze oczekiwania zespołu marketingowego marki. Od momentu zakupu przejechał swoim pickupem z 2008 roku ponad 2 400 000 km! A przebieg cały czas rośnie. 

Dwa i pół miliona kilometrów!

toyota-przebieg-pickup

Szalony pickup z ogromnym przebiegiem i jej właściciel zostali przedstawieni w 30-minutowym filmie na portalu YouTube autorstwa AutoJeffReviews. Obraz daje nam wgląd w piękną historię. To nie pierwszy raz, kiedy YouTuber przeprowadza wywiad z właścicielem Mike’iem Nealem. Dwa lata temu jego Toyota miała przebieg 1,9 miliona kilometrów. 

Swój samochód kupił w listopadzie 2007 roku za około 22 000 dolarów. Pickup wyposażony jest w czterocylindrowy silnik o pojemności 2,7 litra i mocy 161 KM. Jego moment obrotowy to 244 Nm, a wszystko to współpracuje z automatyczną skrzynią biegów. Do tego ma wydłużoną kabinę, więc facet może nawet w nim spać. 

Jeszcze w 2007 roku Mike nie pomyślałby, że może przejechać swoim samochodem dokładnie 2 449 409 kilometrów. To średnio… 805 kilometrów dziennie! Poza regularną konserwacją jego Toyota potrzebowała remontu uszczelki pod głowica, a skrzynia biegów była wymieniona przy przebiegu 2 milionów kilometrów. I to bynajmniej nie dlatego, że się zepsuła. Właściciel wymieniał sprzęgło, więc za jednym zamachem zrobił od razu skrzynię. 

toyota-przebieg-pickup

Ta toyota jest niezniszczalna

Toyota może pochwalić się średnim spalaniem na poziomie 10-10,4 l/100 km, co jest całkiem przyzwoitym wynikiem. Pickup wygląda całkiem nieźle jak na pojazd, który pokonał odległość z Ziemi do księżyca… 6,4 raza. Ma oczywiście kilka śladów na przednim zderzaku, czy tylnym świetle. Ale lakier jest w dobrym stanie, a wnętrze nie mogłoby wyglądać przy takim przebiegu lepiej. 

Nie tylko przebieg pickupa jest tutaj ciekawy. Mike pracuje przy dostarczaniu leków dla osób chorych na raka i robi to z bardzo szczególnego powodu. W wieku 10 lat został adoptowany przez rodzinę, która straciła swoją 9-letnią córkę właśnie z powodu tej choroby. 

Mike nie planuje pożegnania z pickupem w najbliższym czasie. Toyota to jednak jego ulubiona marka. Oprócz Tacomy ma także Highlandera z 2018 roku i RAV4 z 2006. 

Przeczytaj również