Jechał swoim Bugatti 417 km/h na niemieckiej autobahnie! Teraz musi się tłumaczyć - przepisy są bardzo dziwne [WIDEO]

Jechał swoim Bugatti 417 km/h na niemieckiej autobahnie! Teraz musi się tłumaczyć - przepisy są bardzo dziwne [WIDEO]

bugatti-chiron-autobahna

Podaj dalej

Niemieckie Ministerstwo Transportu oficjalnie skrytykowało czeskiego milionera, który wziął swoje Bugatti na szaloną przejażdżkę po autobahnie. Okazuje się, że brak ograniczeń prędkości nie oznacza wcale tego, że możesz robić tam co tylko ci się podoba. 

Kierowca Bugatti w opałach

bugatti-chiron-autobahna-2

Ministerstwo stwierdziło w oświadczeniu otrzymanym przez Associated Press, że „odrzuca wszelkie zachowania w ruchu drogowym, które prowadzą lub mogą doprowadzić do zagrożenia dla użytkowników dróg. 

Komentarz jest reakcją na filmik opublikowany niedawno przez Radima Passera. Właściciel Bugatti Chirona próbował osiągnąć maksymalną prędkość hipersamochodu na niemieckiej autobahnie. 

Wszyscy użytkownicy dróg muszą przestrzegać przepisów ruchu drogowego” – napisało ministerstwo. Rząd mówi, że tylko dlatego, że odcinki autostrady nie mają ograniczeń prędkości, nie oznacza to, że możesz jechać tak szybko, jak tylko chcesz. 

Niemiecka autobahna – raj dla kierowców?

Filmy opublikowane w listopadzie i styczniu pokazują, że kierowca Bugatti osiąga prędkość 417 km/h. To zaledwie o 3 km/h mniej, niż elektronicznie ograniczona prędkość maksymalna jego samochodu. W opisie filmu właściciel powiedział, że bezpieczeństwo było priorytetem podczas jego próby, która miała miejsce w lipcu. Ponadto, wybrał odcinek drogi, który był prosty na 10 kilometrów, zapewniał dobrą widoczność i miał trzy pasy szerokości. 

Niemieckie ministerstwo transportu cytuje jednak przepisy. Te zabraniają niebezpiecznej jazdy na autobahnie. – Każdy kierowca uczestniczący w ruchu drogowym musi zachowywać się w taki sposób, aby nikt inny nie był zagrożony, czy skrzywdzony. Nie można również utrudniać innym jazdy bardziej, niż jest to nieuniknione w danej sytuacji. 

Przepisy są dość niejasne

Prawo wymaga również, aby kierowcy „jechali tylko tak szybko, aby pojazd był stale pod kontrolą”. 

Podczas gdy właściciel Bugatti dokonał swojego rekordowego przejazdu, Niemcy coraz częściej debatują nad dodaniem ograniczeń prędkości do nieograniczonych dotąd odcinków autobahny. Proponowane głównie jako środek ochrony środowiska, aby zapobiec zużywaniu przez samochody dużych ilości paliwa. Nowe przepisy mają wprowadzić ograniczenie prędkości do 130 km/h. 

Zmiana zaproponowana przez Partę Zielonych nie jest jeszcze oficjalna i nie wiadomo, jak skuteczna będzie. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News