Jazda Lamborghini Huracan — co musisz wiedzieć o legendarnym samochodzie?

Jazda Lamborghini Huracan — co musisz wiedzieć o legendarnym samochodzie?

Jazda Lamborghini Huracan — co musisz wiedzieć o legendarnym samochodzie?

Podaj dalej

Dziesięć lat po rozpoczęciu produkcji Lamborghini Huracan nadal uchodzi za istne szaleństwo na kółkach. Zawdzięcza to niesamowitemu silnikowi V-10, precyzyjnemu prowadzeniu i prezencji, która przyciąga wzrok każdego uczestnika ruchu drogowego.

Materiał powstał przy płatnej współpracy z firmą PrezentMarzeń

Mimo że z perspektywy świata supersamochodów jest to antyk (wielu z jego wczesnych rywali doczekało się już nowych modeli), Lamborghini wciąż dopracowuje swojego Huracana i wprowadza nowe, bardzo pożądane warianty — w tym całkowicie świeżą wersję Tecnica na rok 2023.

Sprawia to, że Huracan przypomina starzejącą się gwiazdę rocka, która nadal wyprzedaje wszystkie bilety na koncert. Może i lata lecą, ale supersamochód wciąż jest tak samo żywotny i ekscytujący, jak na początku swojej kariery.

Ile kosztuje Lamborghini Huracan?

Koszt Lamborghini Huracan w dużej mierze zależy od wersji samochodu, która cię interesuje. Aktualnie na rynku dostępnych jest pięć odmian tego modelu.

Są to:

  • Tecnica — ok. 244 795 USD;
  • Evo — ok. 248 295 USD;
  • Sterrato — ok. 270 000 USD;
  • Evo Spyder — ok. 274 295 USD;
  • Huracan STO — ok. 334 695 USD.

Nowa Tecnica jest w pewnym sensie lżejszą wersją STO. Cechuje się mniejszą wydajnością na torze, ale za to ma spokojniejszy, bardziej przyjazny dla dróg publicznych charakter.

Tecnica jest też jedynym Huracánem poza STO, który może mieć konfigurację z napędem na tylne koła, ponieważ Evo i Evo Spyder mają napęd 4×4 od roku modelowego 2023.

Z tylnym układem kierowniczym, aerodynamicznymi komponentami nowej generacji, poprawionym układem wydechowym, nowym systemem chłodzenia hamulców i tą samą mocą silnika co STO, Huracán Tecnica jest nadal dziki, ale jednocześnie bardziej udomowiony poza torem.

Jazda Lamborghini Huracan

Chcesz sprawdzić na własnej skórze, jakie to uczucie zasiąść za kierownicą legendarnego supersamochodu? Wiedz, że możesz to zrobić dzięki ofercie jazda za kierownicą Lamborghini Huracan. Wybierz tor w swojej okolicy i przekonaj się o możliwościach, które skrywa samochód.

A może ktoś z twoich bliskich jest fanem motoryzacji? Prezent w postaci vouchera na jazdę Lamborghini Huracan na pewno sprawi mu ogromną przyjemność.

Jak wygląda Lamborghini Huracan od środka?

Wewnątrz Huracan wyróżnia się skomplikowaną konstrukcją, w której znajdziesz wiele elementów technicznych — niektóre na pokaz, inne do jazdy. Kabina może być również dostosowana do potrzeb klienta poprzez wybór kolorów i różnych materiałów. Jeśli zaś chodzi o fotele, są przedzielone częściowo unoszącą się konsolą środkową, która zawiera szpanerskie przełączniki i ciekawą dźwignię zmiany biegów z przyciskami.

Jednak oprócz kilku małych kieszeni w drzwiach, Huracan nie ma prawie żadnych schowków we wnętrzu. Jest co prawda przedni bagażnik, który pomieści rzeczy pasażerów, ale tylko takie niewielkich rozmiarów.

Silnik, skrzynia biegów i wydajność

Silnik V-10 o pojemności 5,2 litra znajduje się za kabiną Huracana i emanuje diabelskim dźwiękiem, gdy tylko osiągnie granicę 8500 obrotów na minutę. Ponadto każdy Huracan V-10 jest sparowany z siedmiobiegową, dwusprzęgłową skrzynią automatyczną, która zmienia biegi samodzielnie lub na polecenie kierowcy (za pośrednictwem zestawu łopatek).

To jeszcze nie wszystko.

Każdy model Huracana jest teraz standardowo wyposażony w układ kierowniczy tylnych kół, co jeszcze bardziej poprawia zwinność pojazdu. Dodatkowo posiada system predykcyjny (zwany LDVI), który dostosowuje się do ruchów kierowcy.

Warto jednak wspomnieć, że chociaż nowa Tecnica wyróżnia się komunikatywnym układem jezdnym i dobrym prowadzeniem, reakcje jej układu kierowniczego nie są szczególnie żywe przy normalnych prędkościach drogowych (w STO są).

Ile koni ma Lamborghini Huracan?

Lamborghini Huracan dysponuje mocą 631 KM we wszystkich wersjach poza Sterrato, które posiada jednostkę V-10 o mocy 601 KM.

Lamborghini Huracan — ile do setki?

Coupe Evo z napędem na wszystkie koła z roku modelowego 2020 rozpędziło się od zera do 100 km/h w 2,5 sekundy i pokonało 400 metrów w 10,4 sekundy przy prędkości 220 km/h.

Ile pali Lamborghini Huracan?

EPA nie opublikowało jeszcze szacunkowych danych dotyczących zużycia paliwa dla wersji Tecnica i STO z 2023 roku, ale oceniła modele EVO na 18 l/100 km w mieście i 13 l/100 km na autostradzie, co daje średni wynik ok. 15 l/100 km — taki sam jak w przypadku samochodów z zeszłego roku.

To pozwala wierzyć, że Tecnia i STO będą miały podobne (jeśli nie identyczne) szacunki zużycia paliwa. Jednak klienci na nowe Lambo raczej nie przejmują się tym w żaden istotny sposób.

Podsumowanie

Wiesz już wszystko, co najważniejsze o Lamborghini Huracan. Pamiętaj jednak, że nie musisz kupować auta, żeby cieszyć się przyjemnością jazdy nim. Po prostu skorzystaj z oferty jazdy za kierownicą Lamborghini Huracan i sprawdź, co supersamochód ma do zaoferowania.

Możliwość poprowadzenia Huracana świetnie sprawdzi się również w formie prezentu dla kogoś, kto uwielbia motoryzację.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News