Jak działa aplikacja na smartfony służąca do alarmowania o wypadku? Postanowili to sprawdzić [WIDEO]

Jak działa aplikacja na smartfony służąca do alarmowania o wypadku? Postanowili to sprawdzić [WIDEO]

wypadek-iphone-aplikacja

Podaj dalej

Jedną z funkcji, którą Apple z dumą ogłosił w nowo ogłoszonej generacji iPhone 14, jest wykrywanie wypadku. YouTuberzy wykorzystali „bezzałogowy” samochód, aby sprawdzić jak aplikacja działa w rzeczywistości. Czy faktycznie jest czym się chwalić?

Aplikacja powiadomi służby o wypadku

wypadek-iphone-aplikacja
fot. Apple

Aplikacja o nazwie „Crash Detection” wykorzystuje czujniki dostępne w iPhonie, w tym żyroskop, akcelerometr, GPS, mikrofon itd. aby sprawdzić, czy brałeś udział w wypadku. Jeśli wykryje poważną kolizję, iPhone może automatycznie wybrać numer 112 i powiadomić ratowników o wypadku, który mógł spowodować utratę przytomności. 

Aplikacja jest w stanie samodzielnie dostarczać informacji o lokalizacji, dzięki czemu zespoły ratunkowe będą mogły znaleźć cię tak szybko, jak to tylko możliwe. 

Wykrywanie awarii dostępne jest także w najnowszych modelach Apple Watch. Aplikacja jest domyślnie włączona, ale co oczywiste, dopóki nie przekonamy się na własnej skórze, nie będziemy mogli sprawdzić, czy wszystko działa poprawnie. 

wypadek-iphone-aplikacja
fot. YouTube

Sprawdzili to na YouTube

Ludzie stojący za kanałem YouTube o nazwie TechRax postanowili ustalić, czy Crash Detection rzeczywiście robi to, do czego został stworzony. 

Ekipa stworzyła improwizowany samojezdny samochód. Został on nakierowany bezpośrednio na inny nieruchomy pojazd. Nie będziemy spoilerować i psuć zabawy z oglądania. Powiemy tylko, że aplikacja faktycznie działa. 

Ma pewne opóźnienie, bo wybieranie numeru rozpoczęło się po około 10 sekundach. Wydaje się jednak, że prawidłowo wykrywa kolizję. Oczywiście, trudno powiedzieć, czy nowa funkcja iPhone’a działa tak niezawodnie za każdym razem. Ostatecznie, lepiej jednak żebyśmy nigdy się o tym nie dowiedzieli, prawda?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News