Google Maps zmienia się nie do poznania! To ogromne ułatwienie dla wszystkich kierowców

Google Maps zmienia się nie do poznania! To ogromne ułatwienie dla wszystkich kierowców

Podaj dalej

Google po cichu wydał wyczekiwaną przez wszystkich kierowców aktualizację dla Google Maps na telefony Android. Użytkownicy najbardziej popularnej nawigacji powinni być zachwyceni. Aplikacja po odświeżeniu będzie umożliwiać użytkownikom spersonalizowanie nawigacji w sposób, jaki do tej pory był niemożliwy. 

Google Maps jeszcze lepszy

google telefon

Do tej pory użytkownicy Google Maps na telefonach z systemem Android byli zmuszeni do korzystania z aplikacji w tym samym języku, w którym pracował smartfon. To oczywiście nie było najlepszym sposobem, szczególnie dla tych, którzy mieszkają w innym kraju. Przecież telefon i nawigacja mogłyby działać w innych językach. 

Wszystko wskazuje na to, że Google wysłuchał opinii użytkowników. Ostatnia aktualizacja wprowadza nową sekcję na ekranie „Ustawienia”, w której będziecie mogli włączyć inny język w aplikacji. 

Jedyne, co musisz zrobić, to uruchomić aplikację, dotknąć zdjęcia profilowego w prawym górnym rogu i przejść do ekranu konfiguracji Google Maps. Po aktualizacji powinieneś zobaczyć nowe menu o nazwie „Język aplikacji”. Jego dotknięcie pozwala wybrać jeden z blisko 80 języków. Aby zobaczyć zmiany wymagane jest ponowne uruchomienie aplikacji. 

google-maps

Aktualizacja wprowadzana stopniowo

Zgodnie z raportami, nowa funkcja jest stopniowo wdrażana w urządzeniach na całym świecie. Wydaje się jednak, że po stronie Google główny przełącznik jest już włączony. Niektórzy użytkownicy już otrzymali nowy interfejs językowy w aplikacji, ale niektórzy będą musieli poczekać trochę dłużej. 

Biorąc pod uwagę fakt, że Google włącza funkcję dla każdego urządzenia „osobno”, nic nie możecie zrobić, aby przyspieszyć ten proces. Wszystko jest udostępnione w ramach stopniowego wdrażania. Tak więc jeśli jeszcze nie masz tej funkcji w swoim telefonie, musisz uzbroić się w cierpliwość.

Diesel i benzyna w zawyżonych cenach? Kierowco, uważaj gdzie tankujesz! Możesz dać się oszukać

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News