Google Maps z trzema kluczowymi aktualizacjami!!! Użytkownicy tych telefonów będą zachwyceni

Google Maps z trzema kluczowymi aktualizacjami!!! Użytkownicy tych telefonów będą zachwyceni

google-maps-3-aktualizacje

Podaj dalej

Google Maps otrzymał nie jedną, nie dwie, a trzy aktualizacje swojej aplikacji na telefonach z systemem iOS. Google cały czas pracuje nad rozwojem swojej nawigacji na telefony Apple, a to ze względu na szybki rozwój Map Apple na iOS. Użytkownicy tych telefonów dostaną aż trzy kluczowe aktualizacje. 

Google Maps rywalizuje z Apple

Google Maps aplikacja

Aplikacja cały czas się rozwija, a użytkownicy telefonów z systemem iOS od dziś mogą cieszyć się udostępnianiem lokalizacji na żywo w aplikacji iMessage, widżetem ruchu na ekranie głównym oraz trybem ciemnym. 

Udostępnianie lokalizacji na żywo było dostępne w Google Maps już wcześniej. Wystarczyło dotknąć niebieskiej kropki symbolizującej miejsce, w którym się znajdujemy. Ale od dziś pojawił się nowy widget w Google Maps, dzięki czemu możemy udostępnić znajomym swoją lokalizację bez opuszczania rozmowy. 

Aplikacja domyślnie będzie udostępniać lokalizację przez godzinę, ale można wydłużyć ten czas nawet do 3 dni. Jeśli będziesz chciał przestać udostępniać wcześniej, wystarczy dotknąć przycisku „zatrzymaj” na miniaturze. 

Nawigacja Google Maps

Lokalizacja na żywo w iMessage

Google Maps już wcześniej umożliwiał za pomocą iMessage wysyłanie współrzędnych GPS, ale nie jest to tak wygodne jak lokalizacja na żywo. Mapy Apple mają już podobną funkcję wbudowaną w iMessage, więc Google musiał próbować nadgonić swojego największego konkurenta. 

Największa aplikacja nawigacyjna numer 1 otrzymała też funkcje raportowania ruchu i incydentów podobne do Waze. To sprawia, że jest ona dużo bardziej atrakcyjna dla osób dojeżdżających do pracy, czy szkoły. Jedną z najważniejszych zmian jest możliwość zobaczenia na żywo warunków drogowych w danym obszarze. Użytkownicy iPhone’ów będą mogli teraz dodać widget ruchu na swój ekran główny. 

google maps

Tryb ciemny i widgety

Umożliwia on również wybranie częstych miejsc docelowych, takich jak dom, praca, czy stacja benzynowa i nawigowanie do tych miejsc za pomocą jednego dotknięcia. Choć Google Maps miał już tryb ciemny na Androidzie, funkcja ta zadebiutowała dziś także użytkownikom iOS. 

Google Maps i Mapy Apple rywalizują o miano najlepszej aplikacji nawigacyjnej. Teraz dość nieoczekiwany konkurent pojawił się… na Snapchacie. W zeszłym tygodniu Snapchat dodał funkcję moje miejsca do Snap Map. Pomaga ona użytkownikom znaleźć nowe miejsca do odwiedzenia na podstawie aktywności innych użytkowników w okolicy. Ciężko będzie jednak dogonić Google Maps, który w zeszłym roku miał ponad miliard użytkowników na całym świecie. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News