PILNE: Google Maps wprowadza funkcję, którą konkurencja ma od lat. Kierowcy ją pokochają!

PILNE: Google Maps wprowadza funkcję, którą konkurencja ma od lat. Kierowcy ją pokochają!

google maps

Podaj dalej

Choć Google Maps pozostaje aplikacją nawigacyjną nr 1 na świecie, często brakuje jej niektórych funkcji. Tym razem gigant technologiczny nie był pierwszy, ale… może lepiej późno niż wcale? Google Maps wprowadza funkcję, którą ich odwieczny rywal ma już od dawna. Kierowcy będą zachwyceni. 

Google Maps idzie z duchem czasu

google maps mapy
fot. pixabay

Apple pracuje nad ulepszeniem swoich map przez całą dobę. Rywalizacja z Google Maps to nie łatwy kawałek chleba. Nie jest niespodzianką, że wielu zarzuca Google, że po prostu kopiują i podążają śladami swojego rywala. 

Ale działa to również w drugą stronę – Apple często wprowadza funkcję po Google Maps i tak w koło Macieju. Tym razem jednak to Apple było pierwsze. 

Google właśnie ogłosił wprowadzenie nowej funkcji, która dostępna jest już od kilku lat. Dzięki nowej zakładce użytkownicy będą mogli sprawdzić jakość powietrza bezpośrednio na mapie. Na ten moment funkcja działać będzie tylko w Stanach Zjednoczonych, jednak wkrótce poszerzona będzie o kolejne terytoria. 

mobile-with-google-maps_freepik
www.freepik.com

Kiedy w Polsce?

Google pierwotnie przedstawił podgląd integracji jakości powietrza z mapami w marcu 2021 roku. Apple zintegrował tę funkcję już w styczniu 2019 roku, kiedy wprowadził iOS 12.2 beta. 

Oczywiście nie oznacza to, że Google zrobi to gorzej. Najprawdopodobniej zajmie im dużo mniej czasu wprowadzenie tej funkcji użytkownim na całym świecie. Mimo iż od wprowadzenia jej w Apple minęły już 3 lata, wciąż dostępna jest tylko w USA. 

Nie musi to być niespodzianką, bowiem Apple od zawsze traktuje priorytetowo Stany Zjednoczone. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News