To koniec Google Maps?! Nie ma żadnych aktualizacji. Powód jest kuriozalny i daje do myślenia

To koniec Google Maps?! Nie ma żadnych aktualizacji. Powód jest kuriozalny i daje do myślenia

google maps

Podaj dalej

Google Maps przyzwyczaiło kierowców do częstych aktualizacji – wszystko po to, aby dostarczyć użytkownikom nowe funkcje i poprawki od razu, gdy tylko to możliwe. Szybkie tempo aktualizacji zostało jednak porzucone, a my zastanawiamy się, czy to początek końca popularnej nawigacji?

Google Maps – o co chodzi?!

google maps telefon

Wersja Google Maps na urządzeniach z systemami iOS nie otrzymała ani jednej aktualizacji od… 91 dni! To prawda – ostatnie poprawki dla użytkowników iPhone’a pojawiło się 1 grudnia 2020 roku. 

Biorąc pod uwagę, że dziś mamy już 2 marca, wiele osób zastanawia się, co dokładnie dzieje się z aplikacją. Czy Google przestało ją rozwijać? Amerykański gigant rezygnuje z Google Maps na iPhone i Apple Car Play? Czy powinniśmy zacząć szukać alternatyw?

Aplikacja cały czas żyje i jest nieustannie aktualizowana, ale tylko na Androidzie. Brak nowych łatek na iOS jest najprawdopodobniej związany ze zmianą, które Apple wprowadził w swoim App Store. 

O co chodzi? Apple wymaga bowiem od programistów udostępniania nowych etykiet prywatności w App Store. Wszystko po to, aby dokładnie poinformować użytkowników, w jaki sposób wykorzystywane są ich dane. To jednak wciąż zaskakujące, jak dużo czasu Google Maps potrzebuje, aby dostosować się do nowych zasad. 

Google Maps aplikacja nawigacja

Powód jest kuriozalny

Co gorsza, gigant zachował ostrożność we wszystkim, co dotyczy aktualizacji iOS dla nawigacji. Oznacza to, że nikt nie może dokładnie określić, kiedy nowa wersja zostanie opublikowana. W tej chwili jednak nie oczekiwalibyśmy, że nastąpi to w najbliższym czasie. 

Inna sprawa jest taka, że Google Maps to nie jedyna aplikacja Google, która nie otrzymała żadnej nowej aktualizacji na iOS – prawdopodobnie z tego samego powodu. Biorąc pod uwagę, że gigant powoli zaczął wprowadzać nowe wersje innych aplikacji dla iPhone’a, może w końcu wezmą się także za nawigację dla kierowców, z której korzysta cały świat?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News