Kuriozalny dzwon na autostradzie. Kretyn w Mustangu za mocno nacisnął gaz i obróciło go na pasie awaryjnym

Kuriozalny dzwon na autostradzie. Kretyn w Mustangu za mocno nacisnął gaz i obróciło go na pasie awaryjnym

Podaj dalej

Do sieci trafiło nagranie z wideorejestratora, w którym widzimy jak Ford Mustang wjeżdża bezpośrednio pod koła Forda Focusa. Zdarzenie miało miejsce na amerykańskiej autostradzie. 

Pisząc o swoim incydencie na portalu Reddit, kierowca Focusa stwierdził, że czarny sedan i czerwony Ford Mustang stały na pasie awaryjnym po lewej stronie. Film potwierdza tę wersję wydarzeń i wygląda na to, że to prawa stopa kierowcy Mustanga była przyczyną wypadku z Focusem. 

Gdy kierowca Mustanga odsuwa się od barierek, wydaje się, że zbyt mocno nacisnął pedał gazu. To mogło doprowadzić tylko do jednego – jego kucyk wpadł prosto pod kompaktowego Focusa. 

Kierowca Focusa nie miał czasu na reakcję i uderzył w bok Mustanga z prędkością około 100 km/h. Siła uderzenia spowodowała, że Focus przeleciał przez wszystkie cztery pasy ruchu, po czym uderzył w mur okalający autostradę. 

Takie projekty kochamy! Oto pierwszy na świecie Mercedes 190 (W201) z potężnym silnikiem V12

Właściciel Focusa powiedział, że policja przybyła na miejsce i wydała kierowcy Mustanga mnóstwo mandatów. Na szczęście kierowca Focusa nie został poważnie ranny w wypadku. Doznał jedynie siniaka na brzuchu od uderzenia w pas bezpieczeństwa. 

Firma ubezpieczeniowa kierowcy Focusa odpisała samochód na straty.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News