Ford Mustang Mach-E już w Polsce! Do jakich miast trafi elektryczny SUV? [WIDEO]

Ford Mustang Mach-E już w Polsce! Do jakich miast trafi elektryczny SUV? [WIDEO]

ford-mustang-mach-e-juz-w-polsce

Podaj dalej

Ford Mustang Mach-E to niezwykle ważny model w portfolio amerykańskiego producenta. Elektryczny SUV pozwoli Fordowi wciąż produkować niezwykle emocjonujące, benzynowe Mustangi z potężnymi silnikami, ale trafi także do klientów poszukujących czystej energii. Dilerzy Forda znaleźli nabywców na wszystkie przeznaczone dla Polski egzemplarze tego niezwykłego SUV-a. Teraz samochody trafiają do pierwszych polskich klientów.

Ford Mustang Mach-E już w Polsce

ford-mustang-mach-e-juz-w-polsce

To, że Ford sprzedał tak szybko całą pulę przeznaczonych na Polskę Mustangów Mach-E, to niezwykłe osiągnięcie. Ale Ford Polska ma także niespodziankę dla swoich klientów – dodatkową pulę całkowicie elektrycznego SUV-a. Oznacza to, że wciąż można zamawiać i kupować zupełnie nowego, innego Mustanga. 

Mariusz Jasiński, Ford Polska: – Całkowicie elektryczny Ford Mustang Mach-E spotkał się w Polsce z ogromnym zainteresowaniem klientów i bardzo dobrym przyjęciem przez polskich dziennikarzy. Redaktorzy największych polskich mediów motoryzacyjnych nie mieli wątpliwości. To niezwykle przestronny SUV, który swoją atrakcyjną sylwetką przyciąga spojrzenia, ma bardzo bogate wyposażenie, świetnie wykonane wnętrze oraz jest jednym z najlepiej prowadzących się aut elektrycznych, oferującym zaskakująco daleki zasięg. 

ford-mustang-mach-e-juz-w-polsce

Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem sprzedaży i zanim pierwsze egzemplarze trafiły do Polski, nabywców znalazły wszystkie przeznaczone na polski rynek samochody. 75% to zamówienia na wersję z napędem na wszystkie koła i baterią o zwiększonej pojemności 98 kWh. Klienci zdecydowanie postawili na żywiołowy kolor Lucid Red. Najwięcej zamówień zebrano w Warszawie i okolicach (łącznie 50 szt.), na Górnym Śląsku (26 szt.) i w Trójmieście (25 szt).

Niezwykle ważna premiera

Piotr Pawlak, Ford Polska: – Mustang Mach-E jest dla Forda najważniejszą premierą ostatnich lat. Nie mam wątpliwości, że znalezienie nabywców na całą dostępną pulę 220 samochodów przed rozpoczęciem oficjalnej sprzedaży to ogromny sukces. Cieszymy się, że zamówione egzemplarze trafiają już do klientów – powiedział Piotr Pawlak, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska. Mam też bardzo dobrą wiadomość dla wszystkich zainteresowanych tym samochodem! Otrzymaliśmy dodatkową pulę aut do sprzedaży w Polsce i miło nam poinformować, że Mustang Mach-E nadal jest i będzie dostępny w ciągłej sprzedaży. 

ford-mustang-mach-e-juz-w-polsce

Sprzedażą Mustanga Mach-E zajmują się jedynie wyselekcjonowani dilerzy, którzy muszą spełniać podwyższone standardy w obszarach sprzedaży i serwisu. To między innymi: specjalna strefa ekspozycyjna w salonie, zewnętrzna ładowarka dla aut elektrycznych. A w przypadku serwisu dedykowane wyposażenie i narzędzia do naprawy samochodów zelektryfikowanych oraz wykwalifikowana kadra w zakresie obsługi aut elektrycznych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News