FIAT zaprezentował zupełnie nowego "Malucha"! Samochód będzie sprzedażowym hitem

FIAT zaprezentował zupełnie nowego "Malucha"! Samochód będzie sprzedażowym hitem

Fiat-Topolino-1536x1024

Podaj dalej

Fiat dał nam zupełnie nowe spojrzenie na uroczego, zupełnie nowego „malucha”. Model o nazwie Topolino w stylu retro wygląda jak miniaturowa wersja Fiata 500 z płóciennym dachem. Jeśli myślałeś, że „500-ka” to najmniejszy elektryczny Fiat, jaki możesz kupić, byłeś w błędzie. 

Nowy malutki Fiat wkrótce w sprzedaży

Fiat-Topolino-1536x1024
fot. Fiat

Fiat Topolino to bezemisyjny czterokołowiec będący włoskim odpowiednikiem Citroena Ami i Opla Rocks-e. Wkrótce będzie on dostępny także na europejskich rynkach. 

W języku włoskim „Topolino” oznacza „mała mysz”, ale termin ten stał się synonimem postaci Myszki Miki Disneya. Był to również przydomek nadany oryginalnemu Fiatowi 500 z 1936 roku. Nowa wersja Topolino nawiązuje stylistyką do uroczego i kultowego Fiata 500 z 1957 roku, który również wpłynął na stylistykę miejskich modeli z 2007 i 2020 roku. Jednak Topolino wyróżnia się jako najmniejszy spośród wszystkich modeli, z długością porównywalną do swojego odpowiednika Citroena, wynoszącą 2410 mm.

Nowy Fiat Topolino może pochwalić się kilkoma elementami stylistycznymi, które przypominają jego większego odpowiednika, 500. Posiada okrągłe reflektory, imitujące metal nakładki na zderzaki i osłony lusterek, a także tylne światła w kształcie pigułek. Płócienny dach zwiększa jego atrakcyjność i nadaje mu urocze podobieństwo do zminiaturyzowanej 500.

Fiat-Topolino-1536x1024
fot. Fiat

Wygląda fantastycznie

Patrząc z boku, Topolino zwraca uwagę charakterystycznymi uchwytami ze sznurka zamiast tradycyjnych drzwi, przywodzącymi na myśl klasyczną 500 Jolly. Dla modelu prezentacyjnego Fiat wybrał miętowy kolor nadwozia z matowym wykończeniem, gustownie uzupełniony białymi kołpakami w stylu retro.

Dostępne zdjęcia i filmy dają tylko częściowy wgląd w dwumiejscowe wnętrze. Ale możemy zobaczyć część fantazyjnej tapicerki na desce rozdzielczej, emblemat Fiata na kierownicy, a także jasną tapicerkę siedzeń.

Jest prawdopodobne, że kompaktowy pojazd elektryczny będzie wyposażony w zintegrowany uchwyt na smartfona, chociaż może oferować ograniczony komfort, ponieważ odpowiednik Citroena nie ma klimatyzacji. Ciekawostką jest opcjonalny bagażnik i walizka umieszczone z tyłu, stanowiące stylowe rozwiązanie powiększające przestrzeń ładunkową.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News