PILNE: Fiat zaprezentował nowego, taniego SUV-a. Przyciąga nie tylko ceną, ale i wyglądem - WOW! [GALERIA]

PILNE: Fiat zaprezentował nowego, taniego SUV-a. Przyciąga nie tylko ceną, ale i wyglądem - WOW! [GALERIA]

fiat-pulse-suv-1

Podaj dalej

Fiat zaprezentował nowego, taniego SUV-a. Samochód jest bardzo kuszący, ale oczywiście w Europie pojawia się problem. Znane marki rozwijają swoje tanie samochody, jednak presja UE na minimalizację emisji spalin doprowadza do właśnie takich sytuacji. Fiat Pulse nie będzie dostępny w Polsce, a to wielka szkoda. 

Ten Fiat wygląda świetnie!

fiat-pulse-suv-1

Unia naciska na elektryfikację jak tylko może, a efekty są takie, że jeśli chodzi o ten segment, producenci tacy jak Fiat mają tylko dwa wyjścia. Albo zaoferował mały elektryczny samochód, kary będzie bardzo drogi i niepraktyczny (mały zasięg). Albo stworzyć mały samochód z konwencjonalnym napędem – też drogi, ze względu na wszystkie systemy. Jest jeszcze trzecie wyjście, czyli nie sprzedawać niczego w tej klasie. 

W pozostałej części świata rządzący również zaciskają pasa, ale nie tak bardzo jak Unia. Pojawiają się więc samochody, na które nie trzeba wyrzucić worka pieniędzy i są praktyczne. Najnowszym tego przykładem jest Fiat, który zaprezentował nowego SUV-a. 

fiat-pulse-suv-1

Fiat zapowiada, że Pulse na rynku brazylijskim będzie rozpoczynał się od 60 000 zł. Samochód pierwotnie znany jako Projekt 363 otrzymał platformę MLA, która została zaprojektowana z myślą o jak najlepszych wynikach testów zderzeniowych. Rozstaw osi wynosi 2532 mm, więc w pewnym sensie jest to konkurent dla Skody Kamiq. 

fiat-pulse-suv-1

Mocny SUV nie dla nas

Pod maską znajdziemy trzycylindrowy silnik spalinowy o mocy 110 KM, ale będzie też wersja 130-konna. Na domiar wszystkiego, Fiat chce wprowadzić także 150-konną wersję z napędem na przednie koła. 

Włoska nowość może przykuć uwagę również we wnętrzu, gdzie planowana jest 7-calowa cyfrowa tablica przyrządów, która zostanie uzupełniona 10,1-calowym ekranem systemu multimedialnego dla wyższych poziomów wyposażenia. Fiat z pewnością znalazłby wielu klientów na ten samochód także w Europie, ale jak już wspomnieliśmy, nie mamy co na to liczyć… Niestety.

fiat-pulse-suv-1

fiat-pulse-suv-1

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News