Fabrycznie nowa Skoda Fabia za 20 tys. zł. Piękny egzemplarz z końca produkcji na sprzedaż [ZDJĘCIA]

Fabrycznie nowa Skoda Fabia za 20 tys. zł. Piękny egzemplarz z końca produkcji na sprzedaż [ZDJĘCIA]

skoda-fabia-uzywane

Podaj dalej

Fabrycznie nowa Skoda Fabia za 20 000 zł to brzmi jak news z lat 90., albo marzenie – ale nie. Jedna z nich została zachowana przez pierwszego właściciela w idealnym stanie. Piękny egzemplarz z końcówki produkcji pierwszej generacji jest fabrycznie nowy, a patrząc na aktualne ceny samochodów, to niesamowita okazja. 

Fabrycznie nowa Skoda Fabia I

skoda-fabia-uzywane
fot. mobile.de

Skoda Fabia pierwszej generacji była dla czeskiego producenta przełomowym samochodem. Miał pokazać, że sukces pierwszej nowoczesnej Octavii nie był przypadkowy i że marka może utrzymać swój poziom nawet w samochodzie niższej klasy i znacznie tańszym. Dlatego inżynierowie z Mladej Bolesław nie pozostawili niczego przypadkowi i stworzyli naprawdę dopracowany samochód. W swojej klasie, w swoich czasach, przewyższał standardy w swojej klasie. 

Oczywiście, samochód nie jest specjalnie piękny. Na zewnątrz jest zbyt prosta, a wewnątrz wręcz tandetnie wyglądająca. Ale nie było to żadną przeszkodą na drodze do sukcesu. W samej Europie sprzedaż szybko osiągnęła pułap 200 000 samochodów rocznie. Oznacza to, że Fabia była postrzegana jako mały samochód wysokiej jakości. 

skoda-fabia-uzywane
fot. mobile.de

Z tego względu kuszące może być nabycie oryginalnej Fabii, której design wciąż wygląda tak samo… Ale jeśli znajdziecie egzemplarz, który wciąż jest w bardzo dobrym stanie, będzie kosztował sporo pieniędzy. No chyba, że zerkniemy na tę aukcję. 

Świetna cena i dobry silnik

skoda-fabia-uzywane
fot. mobile.de

Na poniższych zdjęciach widzimy auto z przebiegiem 37 000 kilometrów, czyli jak na 17 lat życia praktycznie nic. Egzemplarz z 2006 roku, czyli z samego końca produkcji, w dodatku w wersji Combi Sport, który jest praktyczny i najciekawszy wizualnie. Taka Fabia nadal spełnia rolę auta na co dzień, a i specyfikacja nie jest najgorsza. Poza wyposażeniem związanym z edycją Sport, samochód ma pod maską silnik 1.4 16V o mocy 75 KM. 

Skoda stoi w Niemczech i w swoim czasie był to zaskakująco powszechny wybór. W tym przypadku samochód był cały czas w posiadaniu jednego właściciela, który regularnie odwiedzał serwis. Samochód ma więc pełną i przejrzystą historię. Poza tym cały czas był garażowany – zapewne dlatego wygląda tak świeżo. Według sprzedawcy samochód jest w stanie idealnym. 

skoda-fabia-uzywane
fot. mobile.de

Co ciekawe, samochód wystawiony jest za jedyne 4490 euro, czyli około 20 000 zł. A w Niemczech dość regularnie można natknąć się na podobne egzemplarze. Wystarczy powiedzieć, że na zakup nowej Fabii IV (kombi jest już niedostępne) trzeba 4 razy więcej pieniędzy… Cóż, to z pewnością bardzo ciekawa oferta. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News