F1: Robert Kubica stracił panowanie nad bolidem w GP Hiszpanii. Polak wypadł z toru [WIDEO]

F1: Robert Kubica stracił panowanie nad bolidem w GP Hiszpanii. Polak wypadł z toru [WIDEO]

robert-kubica-f1-gp-hiszpanii

Podaj dalej

Robert Kubica wrócił do stawki Formuły 1, przejmując od Kimiego Raikkonena bolid Alfa Romeo Racing Orlen podczas 1. treningu. Tor w Barcelonie nie był jednak dla Polaka łaskawy. Kubica popełnił błąd na swoim szybkim okrążeniu i wypadł z toru.

Robert Kubica nie ukończył treningu

Pierwszy trening przed Grand Prix Hiszpanii rozpoczął się od przygody Nikity Mazepina. Rosjanin przyzwyczaił już kibiców do tego, że często ma problemy z opanowaniem bolidu. Na niecałe 15 minut przed końcem Robert Kubica zajmował 19. pozycję, tracąc około 3,5 sekundy do najszybszego wówczas Lewisa Hamiltona.

robert-kubica-f1-gp-hiszpanii

Do tego momentu Polak z pewnością wykonywał po prostu pracę związaną z testowaniem nowych elementów i twardszych opon, jadąc z dużym ładunkiem paliwa. Przed końcem sesji Robert Kubica założył jednak miękkie, szybkie opony i wyjechał na tor aby poprawić swój czas. Niestety, Polak stracił panowanie nad bolidem i wypadł w pułapkę żwirową na jednym z szybszych zakrętów.

Niestety, nie udało mu się z niej wyjechać, co zaowocowało czerwoną flagą i przerwaniem sesji. W wyciąganiu bolidu Alfa Romeo Racing Orlen musieli pomóc porządkowi, a pozostali kierowcy zjechali do swoich mechaników.

Tor w Barcelonie był bardzo zdradliwy także dla innych kierowców. Elementy przedniego skrzydła na tym samym zakręcie stracili m. in. Sebastian Vettel, czy Max Verstappen. Druga sesja treningowa przed GP Hiszpanii została zaplanowana na piątek na godzinę 15:00.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News