Elon Musk stracił fortunę! Wszystko przez jeden wpis na Twitterze?

Elon Musk stracił fortunę! Wszystko przez jeden wpis na Twitterze?

elona-muska-pogielo

Podaj dalej

Elon Musk nie jest już najbogatszym człowiekiem na świecie po tym, jak akcje Tesla Inc. spadły w poniedziałek aż o 8,6%. Amerykanin mógł spowodować tak ogromny spadek jednym wpisem na Twitterze… 

Elon Musk stracił kupę kasy

Elon Musk zatrudni trolli

Ze względu na spadek akcji firmy Tesla Elon Musk stracił aż 15,2 miliarda dolarów ze swojego majątku! Spadek był częściowo napędzany przez komentarze Muska z weekendu. Pisał na swoim Twitterze, że ceny Bitcoina wydają się zbyt wysokie. 

Wiadomość wysłał za pośrednictwem swojego ulubionego medium około dwa tygodnie po tym, jak Tesla kupiła Bitcoiny o wartości 1,5 miliarda dolarów. 

Elon Musk napisał też, że Model Y Standard Range SUV będzie wciąż dostępny „poza menu”. Tym samym potwierdził raportu z serwisu informacyjnego Electrek, że model został usunięty z konfiguratora online. 

Spadek właściciela Tesli

Elon Musk

Właściciel Tesli zajmuje obecnie drugie miejsce w indeksie miliarderów Bloomberga, obejmującym 500 najbogatszych ludzi na świecie. Jego majątek netto wynosi 183,4 miliarda dolarów. Założyciel Amazon, Jeff Bezos, odzyskał 1. miejsce, mimo iż jego majątek spadł o 3,7 miliarda dolarów do 186,3 miliarda.

Dwóch miliarderów wymieniło się miejscami, ponieważ wartość Tesli wahała się. Musk wyprzedził Bezosa na krótko po tym, jak jego firma SpaceX zebrała na początku miesiąca 850 milionów dolarów. To pozwoliło wycenić firmę na 74 miliardy dolarów, czyli o 60% więcej niż w sierpniu ubiegłego roku. 

Jeff Bezos z kolei zajmował 1. miejsce w rankingu przez trzy lata. Dopiero w styczniu, choć na krótką chwilę, Musk zdołał zepchnąć go z fotela lidera. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News