Elon Musk ma spory problem! Tesla nagle przestała się sprzedawać. Zaskakujące liczby mają jednak wytłumaczenie

Elon Musk ma spory problem! Tesla nagle przestała się sprzedawać. Zaskakujące liczby mają jednak wytłumaczenie

Podaj dalej

Tesla to najlepiej sprzedający się samochód elektryczny! A nie, jednak nie… Elon Musk ma spory problem, bo jego pojazdy przestały się sprzedawać. A mówimy tu o rynkach, gdzie liczba pojawiających się nowych samochodów elektrycznych na drogach była i nadal jest bardzo duża. Na czym polega więc problem amerykańskiego multimiliardera?

Volkswagen > Tesla

Volkswagen-ID3-2

W ubiegłym roku sprzedaż samochodu Tesla Model 3 osiągnęła swój szczyt w Holandii i Norwegii. Gdy przesuniemy się jednak o 12 miesięcy do przodu, okazuje się, że sprzedaż gwałtownie spadła. Wszystkiemu winny Volkswagen ze swoim najnowszym ID.3. Ten model przejął rolę najnowszego, niezbędnego pojazdu elektrycznego. 

KIEROWCO! JUŻ WKRÓTCE CZEKA NAS WYMIANA OPON. SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY! 

Spójrzmy na liczby. We wrześniu 2019 roku Tesla sprzedała w Holandii aż 5768 sztuk Modelu 3, co czyni go najlepiej sprzedającym się samochodem w kraju w tym miesiącu. Miesięczna sprzedaż wyrażana w tysiącach miała miejsce również w Norwegii. Nowe dane rejestracyjne dla obu krajów z października 2020 roku nie są już tak różowe. W Holandii sprzedano zaledwie 35 egzemplarzy, za to w Norwegii 74. 

tesla kradzież złodziej

Dla porównania, w październiku Volkswagen ID.3 znalazł aż 2789 nowych nabywców w Holandii. W tym samym okresie sprzedało się aż 2475 samochodów w Norwegii. Dzięki temu, na północy, to właśnie Volkswagen ID.3 jest obecnie najlepiej sprzedającym się samochodem, wyprzedzając Toyotę RAV4, która osiągnęła w październiku pułap 706 sztuk. 

Elon Musk ma problem

Jak zauważa Forbes, sprzedaż Modelu 3 spadła jeszcze bardziej w pierwszej Polowie listopada. W Holandii były to… 2 egzemplarze, w Norwegii aż 5. Volkswagen jednak ma się dobrze pod koniec roku, bowiem w pierwszych tygodniach listopada sprzedał w tych krajach odpowiednio 717 i 560 ID.3. 

renault-zoe Niemcy samochody elektryczne diesel

Tesla sprzedała łącznie w tym roku 3271 egzemplarzy Modelu 3. Choć to więcej niż inne pojazdy elektryczne, takie jak Renault Zoe (2140), Mercedes-Benz EQC (2755), czy BMW i3 (2257), Volkswagen jest już daleko z przodu. ID.3 trafiło już do 4465 klientów, a pamiętajmy, że nie jest w sprzedaży od stycznia. 

KIEROWCO! JUŻ WKRÓTCE CZEKA NAS WYMIANA OPON. SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY! 

Volkswagen ID.3 w Zwickau
fot. Volkswagen

Volkswagen ID.3 to pierwszy prawdziwy rywal dla Tesli Model 3. Choć VW dotarł na imprezę nieco spóźniony, Elon Musk z pewnością ma z jego powodu niemały ból głowy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News