Ekstremalnie używane BMW z przebiegiem prawie 1 mln km! Wygląda strasznie, ale działa jak złoto [ZDJĘCIA]

Ekstremalnie używane BMW z przebiegiem prawie 1 mln km! Wygląda strasznie, ale działa jak złoto [ZDJĘCIA]

bmw-530d-diesel-milion-km

Podaj dalej

Wymęczone i ekstremalnie używane BMW czeka na swojego nowego właściciela, a wystawione jest dosłownie za grosze. Jego licznik już wkrótce wybije okrągły milion kilometrów, więc może ktoś zdąży jeszcze je nakręcić, zanim samochód całkiem się rozpadnie? 

To BMW nie wygląda, ale…

bmw-530d-diesel-milion-km

Bardzo często piszemy o samochodach z niezwykle dużymi przebiegami. To niejako potwierdzenie ich długowieczności, dobrej konstrukcji, czy odpowiedniego serwisowania przez jego właściciela. Niektóre samochody zostały stworzone do tego, aby kręcić setki tysięcy kilometrów i to BMW jest jednym z nich. 

Co ciekawe, to konkretne BMW 530d generacji E39, choć nie wygląda, wciąż jest w bardzo dobrym stanie technicznym. Dziś na jego liczniku widnieje 889 658 kilometrów, więc do magicznego miliona brakuje nieco ponad 100 tys. km. Pomyślcie tylko, gdybyście mieli samochód tak długo i zbliżyli się tak bardzo do miliona, nie chcielibyście sami przekroczyć tej granicy?

bmw-530d-diesel-milion-km

Z jakiegoś powodu właściciel postanowił jednak rozstać się ze swoim wieloletnim przyjacielem. BMW zostało po raz pierwszy zarejestrowane w 2000 roku w Holandii i od tamtego czasu przejechało prawie 900 000 km po tamtejszych drogach. Oznacza to, że ktoś robił nim średnio 3500 km miesięcznie. 

Diesel dociągnie do miliona?

bmw-530d-diesel-milion-km

Samochód nie wygląda na zbyt zadbany, ale właściciel regularnie go serwisował i wymieniał olej trzy razy do roku. Z opisu aukcji dowiadujemy się również, że samochód ma wiele nowych części, ważny przegląd techniczny i jest krótko po serwisie. Podsumowując – samochód jest jeżdżący, tylko wygląda strasznie. 

Jedną z rzeczy, która niepokoi najbardziej, jest oczywiście korozja. Czy BMW 530d znajdzie jeszcze swojego nowego właściciela i dobije do magicznego miliona kilometrów? Samochód, który okrążył Ziemię 20 razy wystawiony jest na sprzedaż za 799 euro, czyli około 3500 zł. 

PILNE: Od 1 stycznia zmiany w rozliczeniach za paliwo w całej Polsce! Otrzymasz zwrot pieniędzy znacznie szybciej

bmw-530d-diesel-milion-km

3-litrowy Diesel pod jego maską oryginalnie produkował całkiem przyzwoite 184 KM, jednak nie ma się co spodziewać, że wszystkie pozostały pod maską. Mimo to, samochód podobno jest w naprawdę dobrym stanie technicznym, więc może znajdzie się jakiś szaleniec, który go kupi?

bmw-530d-diesel-milion-km

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News