Dziś ostatni moment na złożenie wniosku. ZUS wypłaci ci 300 zł do wydania na cokolwiek jeszcze we wrześniu

Choć termin składania wniosków mija dopiero w listopadzie, jeśli złożycie go jeszcze dziś, ZUS zagwarantuje wypłatę dodatku w wysokości 300 złotych do końca września. Warto więc zatem się pospieszyć, tym bardziej że kolejne terminy będą dość odległe. Pieniądze wpłyną bezpośrednio na wasze konta bankowe i tak naprawdę będzie można wydać je na cokolwiek – choć polecamy zgodnie z przeznaczeniem! 

czynsz wynajem mieszkanie inflacja koszty koszt
Podaj dalej

ZUS przypomina o ważnym terminie

zus 500+ 500 plus świadczenie dodatek dzieci uchodźcy ukraińcy
Pixabay/Adam Gorka

ZUS za pośrednictwem swojego konta na portalu Twitter (a właściwie to „X”) przypomina Polakom, że wszyscy którzy do dziś złożą wniosek o dodatek 300 plus otrzymają pieniądze do końca września. 

Pieniądze trafią na wasze konta bankowe. Uprawnieni do dodatku są wszyscy rodzice dzieci w wieku szkolnym. Program 300 plus, nazywany też Dobry Start, to nic innego jak pieniądze na wyprawkę szkolną dla dzieci. Choć rok szkolny zaczyna się już w najbliższy poniedziałek, warto zabezpieczyć się i złożyć wniosek jeszcze dziś. Dzięki temu pieniądze otrzymamy do końca września. 

zus
ZUS/ Twitter

Wydatki związane z powrotem do szkoły na pewno będą pojawiać się przez kolejne tygodnie. Pieniądze można więc będzie wydać na zakup stroju na WF, czy opłacenie szkolnej wycieczki. Jeśli jednak wasz domowy budżet jest wyjątkowo napięty, możecie wydać te pieniądze tak naprawdę na cokolwiek. Trafią one na wasze konta bankowe i potem nikt nie będzie sprawdzał, co z nimi zrobicie. 

Wszystko zrobimy nie wychodząc z domu

 

Program 300 plus działa cały czas, więc możemy ubiegać się o pieniądze na wyprawkę co roku. – Kwota wypłaconego przez ZUS dofinansowania do wyprawki na okres świadczeniowy 2023/2024 przekroczyła już 1 mld 100 mln złotych – czytamy na Twitterze. 

Elektroniczny wniosek możemy złożyć za pośrednictwem aplikacji mZUS, PUE ZUS, portalu MRiPS, Emp@tia oraz przez bankowość elektroniczną. 

Przeczytaj również